REKLAMA

Niemiecki minister: Jeśli imigranci nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia niech idą gdzie indziej

  • Autor: PAP/AT
  • 13 kwietnia 2017 09:01
Niemiecki minister: Jeśli imigranci nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia niech idą gdzie indziej Są na świecie lepsze niż Europa miejsca do życia pod rządami prawa islamskiego - powiedział minister Wolfgang Schaeuble (fot.shutterstock)

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział, że muzułmanie, którzy migrują do Europy, powinni zrozumieć, iż mogą znaleźć lepsze dla nich miejsca, jeśli nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia - informuje Reuters.

Takim migrantom powinno się powiedzieć: "podjęliście złą decyzję" - oświadczył Schaeuble podczas debaty w Berlinie. "Są na świecie lepsze niż Europa miejsca do życia pod rządami prawa islamskiego" - dodał.

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego (Wolfgang Schäuble, fot.wikipedia.org/European People's Party)

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego. W kryzysie uchodźczym jako jedyny członek gabinetu Angeli Merkel publicznie prezentował krytyczną opinię. W Bundestagu zasiada nieprzerwanie od 1972 roku. Był szefem urzędu kanclerskiego Helmuta Kohla, ministrem spraw wewnętrznych i przewodniczącym CDU. 74-letni polityk nie wyklucza pozostania w rządzie w przypadku zwycięstwa CDU w tegorocznych wyborach do Bundestagu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2017-04-13 14:57:01
    Schäuble w Niemczech nazywany jest też gnomem na wózku. Teraz się tak wyraża? Całkiem niedawno słyszałam jak mówił, że im większy chaos, tym lepiej się rządzi (trzyma ludzi za mordę). W Niemczech już panuje zamordyzm, a ten osławiony polityk to niebezpieczny typ dążący do NWO. Mięknie, bo wybory się zbliżają.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA