REKLAMA

Niemiecki rząd zachęca do robienia zapasów na wypadek kryzysu

  • Autor: pt/pap
  • 21 sierpnia 2016 12:44
Niemiecki rząd zachęca do robienia zapasów na wypadek kryzysu Rząd Niemiec będzie po raz pierwszy od końca zimnej wojny zachęcał obywateli do robienia zapasów (fot.fotolia)

Rząd Niemiec będzie po raz pierwszy od końca zimnej wojny zachęcał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej pozwalających przetrwać przez 10 dni w przypadku poważnego kryzysu - podał w niedzielę "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS).

Propozycję obejmującą też stworzenie niezawodnego systemu alarmowego, przygotowanie służby zdrowia na wypadek kryzysu oraz budowę systemu wspierania Bundeswehry przez instytucje cywilne przygotowało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Projekt przewiduje m. in. ograniczenia w ruchu publicznym na wypadek konieczności przemieszczania większych sił wojskowych. Rząd ma uchwalić program w najbliższą środę.

Autorzy propozycji zastrzegają, że atak na terytorium Niemiec, który wymagałby obrony kraju siłami konwencjonalnymi, jest mało prawdopodobny. Pomimo tego Niemcy muszą być przygotowane na zagrażający istnieniu kraju rozwój wypadków, którego nie można wykluczyć.

Redakcja podkreśla, że jest to pierwsza tego rodzaju strategia od zakończenia zimnej wojny na przełomie lat 80. i 90.

"FAS" jest niedzielnym wydaniem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ostrzezenie 2016-08-22 05:52:09
    Jak widać czas się zbliża, a Bóg znajdzie sposób aby w szerszy sposób poinformować swoje stworzenie w odpowiednim czasie przy pomocy szerszych środków przekazu. O zapasach na 10dni było w Orędziu w Księdze Prawdy… 09.07.2012, 23:00 – Wszyscy ludzie, który żyją na świecie zobaczą swoją duszę i dowiedzą się, wielu po raz pierwszy, że ją mają Nie zapomnijcie Moich wskazówek dotyczących posiadania zapasów żywności na dziesięć dni, pobłogosławionych świec i poświęconych przedmiotów w domu. Moja szczerze umiłowana córko, pragnę teraz przygotować na Ostrzeżenie wszystkich Moich wyznawców w sposób, który nie tylko pomoże im, ale wszystkim, których kochają. Szukajcie: Ostrzeżenie największy Dar Bożego MiłosierdziaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA