REKLAMA

Niepokój w szkołach po zapowiedziach MEN

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 30 czerwca 2016 13:31
Niepokój w szkołach po zapowiedziach MEN Przyszłość pracowników gimnazjów stoi pod znakiem zapytania (fot. pixabay)

• Powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum to propozycja rządu w kwestii reformy oświaty.
• Minister Anna Zalewska zapewnia, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele z tych placówek mogą znaleźć pracę w szkołach podstawowych.
• Nastroje w szkołach nie są jednak spokojne. Samorządy wyliczają, ile osób może stracić pracę.

Urzędnicy we Wrocławiu zwracają uwagę, że w tym mieście funkcjonuje 40 gminnych oraz 11 specjalnych gimnazjów. Do tego, na terenie miasta działają 24 niepubliczne gimnazja, w tym sportowe, językowe czy prowadzone przez zakony i organizacje chrześcijańskie.

– Czekamy na uszczegółowienie zapowiedzi ministerialnych. Pierwsze zmiany wejdą w życie w roku szkolnym 2017/2018. Wykorzystamy ten czas, by jak najlepiej przygotować cały system, tak by wrocławskie dzieci i młodzież mogły kształcić się w jak najlepszych warunkach – komentuje Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Czytaj cały tekst tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-07-01 15:50:42
    W normalnym kraju samorządowcy cieszyliby się na wieść, że niedługo przestaną płacić dyrektorskie i wicedyrektorskie pensje setce osób. Ale tych z Wrocławia to dziwnie martwi. I co gorsza, jest to standardowa reakcja samorządów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA