REKLAMA

NIK skrytykował Kartę Dużej Rodziny. Dużo rodzin nie uczestniczy w programie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 30 maja 2016 09:12
NIK skrytykował Kartę Dużej Rodziny. Dużo rodzin nie uczestniczy w programie Program miał za cel ułatwić korzystanie z wielu usług rodzinom wielodzietnym. (fot.: Henry Burrows/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Karta Dużej Rodziny to potrzebne rozwiązanie, ale na razie skuteczność Karty jest ograniczona, bo oferowane ulgi nie zawsze są dostosowane do oczekiwań i potrzeb rodzin – ocenia Najwyższa Izba Kontroli.
• Poprawy wymaga także dostępność oferty, szczególnie w mniejszych miejscowościach.
• NIK zwraca uwagę, że duża część rodzin wielodzietnych nadal nie uczestniczy w programie.

NIK zwraca uwagę, że duża część rodzin wielodzietnych nadal nie uczestniczy w programie. Kartę Dużej Rodziny założyło na razie jedynie 41 proc. uprawnionych. Z ankiety przeprowadzonej przez NIK wynika, że o duża część rodzin wielodzietnych nie przystąpiła do programu, bo w pobliżu ich miejsca zamieszkania brakowało miejsc, firm i usług, które proponowałyby ofertę zniżkowa. Ankietowane rodziny nie zawsze wiedziały też, gdzie i jak mogą z karty skorzystać. Często wskazywano także na nieciekawe zniżki i nieatrakcyjną listę podmiotów, które je oferują.Z programu Karta Dużej Rodziny korzysta stosunkowo niewiele rodzin, dlatego też do końca 2015 r. wydano niewielką tylko część -27 proc. - środków budżetowych, które zostały na program zaplanowane (m.in. na druk kart i refundacje ulg). Pod koniec 2015 r. karty posiadało 1,4 mln osób, co oznacza, że na jedną wydaną Kartę kwota korzyści finansowych wyniosła ok. 15 zł rocznie.

Więcej przeczytasz na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA