REKLAMA

Niższy wiek emerytalny, prezes ZUS: Pieniądze na wypłaty dla emerytów są zabezpieczone

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2017 07:30
Niższy wiek emerytalny, prezes ZUS: Pieniądze na wypłaty dla emerytów są zabezpieczone Emerytura jest indywidualną decyzją (fot.pixabay)

Emeryci nie mają się czego obawiać, jeżeli mówimy o bieżących wypłatach emerytur przez ZUS - prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Ani obecni ani przyszli emeryci nie mają się czego obawiać, jeżeli mówimy o bieżących wypłatach emerytur przez ZUS i terminowym wydawaniu decyzji o przyznaniu świadczenia - zapewnia w "Naszym Dzienniku" prezes ZUS Gertruda Uścińska.

"Zakład działa bardzo sprawnie. Na bieżąco obsługujemy dziesiątki tysięcy wniosków, które do nas wpływają w związku z obniżeniem wieku emerytalnego" - powiedziała prezes ZUS. Dodała, że wnioski o przyznaniu świadczenia wydawane są terminowo.

Czytaj też: Zalewski krytykuje wcześniejszy wiek emerytalny

Uścińska zapewniła, że wypłata emerytur "nigdy nie była i nie jest zagrożona". "Jeśli chodzi o zwiększone wypłaty z tytułu obniżenia wieku emerytalnego, to mamy zabezpieczone pieniądze na ten cel. Co więcej, z uwagi na fakt, że wpływy ze składek rok do roku wzrosły już o 8 proc. i dziś wypłaty z FUS są aż w 80 proc. pokrywane przez wpłaty składkowe, będzie nam potrzebna mniejsza dotacja z budżetu państwa. Tak dobra sytuacja funduszu nie była notowana co najmniej od 1999 roku" - powiedziała Uścińska.

W kontekście obniżonego wieku emerytalnego przypomniała, że emerytura jest indywidualną decyzją. "To każdy z nas powinien przeprowadzić swojego rodzaju bilans zysków i strat przed podjęciem decyzji o zakończeniu aktywności zawodowej w danym momencie" - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Komuna u władzy 2017-09-20 09:28:32
    Następny wielki sukces PIS! Emeryci dostaną emerytury!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA