REKLAMA

Nocne spotkanie prezydenta z Kaczyńskim. "Budują wspólny front"?

 • Autor: parlamentarny.pl (AH)/Przegląd prasy Fakt/PAP
 • 26 września 2015 12:22
Nocne spotkanie prezydenta z Kaczyńskim. "Budują wspólny front"? Jeśli panowie się spotkali, to dobrze dla nasze demokracji" - powiedział szef sztabu PiS. Fot. Piotr Drabik/wikimedia, licencja Creative Commons

Prezydent Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Tabloidy rozpoczęły spekulacje, czy to początek budowania "wspólnego frontu na finisz kampanii". Szef sztabu wyborczego PiS potwierdził, że do spotkania doszło: "To jest zupełnie normalne praktyka" - powiedział Stanisław Karczewski.

Prezydent Andrzej Duda w czwartek wieczorem miał niespodziewanie odwiedzić Jarosława Kaczyńskiego w jego mieszkaniu na Żoliborzu - poinformował "Fakt", wywołując dyskusję wokół relacji prezydenta z politykiem PiS.

Tabloid podgrzał emocje wokół swoich informacji, opisując, jak kolumna prezydenckich samochodów dyskretnie podjechała w czwartek, o godz. 21, pod mieszkanie Jarosława Kaczyńskiego. Według dziennika spotkanie trwało 2,5 godz., a cytowani przez "Fakt" ludzie z PiS spekulują na łamach gazety, że być może podczas spotkania był "ustalany wspólny front na finisz kampanii".

To dobrze dla naszej demokracji

Do informacji mediów o wizycie prezydenta Andrzeja Duda u Jarosława Kaczyńskiego odniósł się w sobotę, podczas prezentacji nowego spotu PiS, szef sztabu wyborczego partii Stanisław Karczewski.

"To tak jest w krajach demokratycznych, że prezes partii, która wystawiła kandydata na urząd prezydenta, od czasu do czasu z nim się spotyka. To jest zupełnie normalne praktyka. Jeśli panowie się spotkali, to dobrze dla nasze demokracji" - powiedział Karczewski.

Dodał, że spotkanie odbyło się w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego, a nie - jak podawały media - w mieszkaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • www 2015-09-28 14:39:27
  sPISkowcy zawsze w historii działali pod osłoną nocy a po wyborach dowiemy się co przygotowali ojczyźnie.
 • Anna 2015-09-26 19:13:01
  Do IQ: oczywiscie ze Prezydent wszystkich POlakow, dla ktorych dobro Polski i jej obywateli jest sprawa najwazniejsza
 • Stanislawa 2015-09-26 19:10:28
  A co w tym niestosownego czy skandalicznego? Prezydent spotyka sie z prezesem najwiekszej parti politycznej , ,ktora byc moze po wyborach bedzie rzadzic.Spotkali sie prywatnie w Instytucie im Lecha Kaczynskiego , na Zoliborzu po 21 :00 spotkanie trwalo 2,5 godziny. PO i mainstreamowe media z ogromnym bolem donosza to skandal!! nie wiem czy dlatego ze spotkali sie w Instytucie , a nie np. u"" sowa i przyjaciele""?Dla mnie to dobry obyczaj , tak spotykal sie i Kwasniewski i Komorowski , wtedy nikogo to nie dziwilo teraz jest inaczej. Uwazam lepiej ze spotykaja sie politycy wielcy PATRIOCI , dla ktorych sprawy POLSKI i POLAKOW sa najwazniejsze. Bardziej przeraza mnie GANG LOKAJOW, co to dba o interesy Niemiec oraz Brukseli to jest SKANDALEM
 • IQ 2015-09-26 13:26:09
  Tak, tak to przecież prezydent wszystkich Polaków !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA