REKLAMA

"Nowa Trybuna Opolska" odpowie za artykuł dotyczący napisu "Andrzej Dupa"?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 marca 2016 13:00
"Nowa Trybuna Opolska" odpowie za artykuł dotyczący napisu "Andrzej Dupa"? Napis pojawił się w jednej z opolskich szkół (fot. Pixabay.com)

Prokuratura Okręgowa w Opolu otrzymała telefoniczne zawiadomienie od osoby prywatnej, która domagała się wszczęcia postępowania w stosunku do "Nowej Trybuny Opolskiej". Osoba ta uznała, że materiał na temat napisu w szkolnej toalecie jest ujęty w sposób obraźliwy w stosunku do prezydenta RP Andrzeja Dudy - informuje "Gazeta Wyborcza".

W toalecie opolskiej podstawówki nr 9 przy ul. Cmentarnej pojawił się napis "Andrzej Dupa". Sprawę opisała "Nowa Trybuna Opolska". W artykule rodzic szóstoklasistki z tej szkoły przekonywał, że z tego względu zorganizowano tam drobiazgowe śledztwo.

Dzieci miały oddawać zeszyty, by grono pedagogiczne po charakterze pisma mogło wyśledzić autora napisu. W gabinecie dyrekcji miały być przesłuchania. Rodzic przekonywał na łamach "NTO", że zachodziła obawa, że napis mógł obrażać prezydenta Andrzeja Dudę.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" sprawą zajęła się prokuratura. Nie bada jednak kwestii budzącego emocje napisu w szkolnej toalecie, ale artykuł, który pojawił się w "NTO".

- W środę otrzymaliśmy telefoniczne zawiadomienie od osoby prywatnej, która domagała się wszczęcia postępowania w stosunku do "Nowej Trybuny Opolskiej". Osoba ta uznała, że materiał na temat napisu w szkolnej toalecie jest ujęty w sposób obraźliwy w stosunku do prezydenta RP Andrzeja Dudy - mówi "GW" rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Opolu. 

- Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek po lekturze artykułu mógł pomyśleć, że był on w jakikolwiek sposób obraźliwy dla prezydenta - skomentował Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny "NTO".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA