REKLAMA

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, wicepremier: Polskie uczelnie odzyskają prestiż

  • Autor: AT/PAP
  • 15 września 2017 12:19
Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, wicepremier: Polskie uczelnie odzyskają prestiż Polskie uczelnie znajdują się dużo poniżej poziomu, na którym mogłyby kształcić studentów - uważa Jarosław Gowin (fot.fotolia)

Dyplomy polskich uczelni straciły prestiż. Jednym z celów nowej ustawy o szkolnictwie wyższym jest odbudowa tego prestiżu - powiedział wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier zwrócił uwagę, że polskie uczelnie znajdują się dużo poniżej poziomu, na którym mogłyby kształcić studentów.

"Dyplomy polskich uczelni straciły prestiż. Jednym z celów nowej ustawy jest odbudowa tego prestiżu. To jest ważne z punktu widzenia studentów i przyszłych studentów" - powiedział wicepremier o zmianach w systemie szkolnictwa wyższego, które planuje resort nauki i szkolnictwa wyższego.

Czytaj też: Morawiecki: Reforma szkolnictwa zawodowego polega na dopasowania rynku pracy do rynku przedsiębiorców

"Będzie uczciwiej i skuteczniej, jeśli chodzi o poziom kształcenia studentów" - zaznaczył.

Zapowiedział też wprowadzenie od 1 października 2019 r powszechnego system stypendialnego dla doktorantów.

"Każdy z nich będzie otrzymywał stypendium. Najniższe stypendium będzie wynosiło 110 proc. minimalnego wynagrodzenia, ale bez opodatkowania, bo stypendia dla studentów i doktorantów nie są opodatkowane. To są pieniądze za które da się już przeżyć" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA