REKLAMA

Nowe wnioski o 500 plus od 1 sierpnia

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 19 lipca 2017 15:31
Nowe wnioski o 500 plus od 1 sierpnia Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowała list do gmin. (fot. twitter.com)

Minister Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomina, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+” i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy, rozpoczynający się 1 października 2017 r.

Również od 1 sierpnia osoby zainteresowane będą mogły składać wnioski o zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze na kolejny, rozpoczynający się 1 listopada 2017 r., okres zasiłkowy.

"W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą, o odpowiednie przygotowanie, organizację i wzmocnienie właściwych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z prawidłowym i sprawnym procesem przyjmowania wniosków i wypłatą ww. świadczeń" – pisze minister Rafalska w liście do gmin.

Apeluje ponadto - w związku z nowym okresem świadczeniowym w świadczeniu wychowawczym – o zorganizowanie akcji informacyjnych gminach, których celem będzie poinformowanie o zbliżającym się terminie rozpoczęcia przyjmowania wniosków oraz nowych zasadach i zmianach, które obowiązywać będą przy ustalaniu prawa do świadczeń wychowawczych na nowy okres.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA