REKLAMA

Nowelizacja ustawy o sporcie zaakceptowana przez Senat

  • Autor: PAP
  • 22 lipca 2016 20:49
Nowelizacja ustawy o sporcie zaakceptowana przez Senat Ustawa przewiduje też zwiększenie nagród dla medalistów igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i mistrzostw świata głuchych. (fot. Facebook/Niepełnosprawni - pełnosprawni w sporcie)

• Senat w piątek (22 lipca) nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o sporcie.
• Celem zmian jest m.in. dostosowanie polskich przepisów do Światowego Kodeksu Antydopingowego.
•  Ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Nowelizacja ma na celu uporządkowanie i uregulowanie krajowych rozwiązań w zakresie stanowienia i realizacji reguł dyscyplinarnych dotyczących dopingu w sporcie w sposób zgodny z zasadami Światowego Kodeksu Antydopingowego. Dotychczas postępowania w różny sposób były procedowane i rozstrzygane przez związki sportowe, teraz zajmie się tym Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

W nowych zapisach znalazło się także uznanie za czyn dopingowy współpracę sportowca z osobami, które wcześniej za doping zostały zawieszone lub skazane, w tym z trenerem czy osobą z personelu pomocniczego.

Ustawa przewiduje też zwiększenie nagród dla medalistów igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich i mistrzostw świata głuchych. Podstawę ustalenia wysokości nagrody pieniężnej stanowi kwota 2 300 złotych. Dotychczas wysokość nagrody nie mogła przekroczyć jej 14-krotności. Zgodnie z nowelizacją ma być to 35-krotność tej sumy. Oznacza to, że maksymalna wysokość nagrody pieniężnej przyznanej przez ministra sportu i turystyki wybitnym sportowcom wzrośnie z 32 200 do 80 500 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA