REKLAMA

Nowoczesna kieruje petycję do PiS, prezydenta i pani premier

  • Autor: GP
  • 14 marca 2016 09:10
Nowoczesna kieruje petycję do PiS, prezydenta i pani premier Politycy Nowoczesnej w czasie marszu 12 marca. (fot.:twitter.com/_nowoczesna)

• Nowoczesna, po marszu protestacyjnym 12 marca zaczyna zbierać podpisy pod petycją w obronie Trybunału Konstytucyjnego.
• Partia adresuje treść petycji do PiS, prezydenta Dudy i premier Szydło.
• Nowoczesna argumentuje, że rząd próbuje siłą obalić ustrój konstytucyjny w Polsce.

Od 10 marca Nowoczesna zbiera podpisy pod internetową petycją skierowaną do władz Rzeczpospolitej. Opozycyjna partia kontynuuje w ten sposób swój ogólnopolski protest związany z konfliktem konstytucyjnym, którego centralnym punktem jest Trybunał Konstytucyjny i jego wyrok z 9 marca.

Petycja nosi tytuł "Obywatele w obronie Konstytucji," jest zamieszczona na stronach internetowych i opatrzona została apelem skierowanym do obywateli:

- Nie godzimy się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość - atakują formację rządzącą autorzy protestu - dlatego zbieramy podpisy pod petycją “Obywatele w obronie Konstytucji”.

Przeczytaj: Co może osiągnąć Andrzej Duda w Pradze?

Partia zaznacza, że osoby zainteresowane petycją powinny pobrać ze strony treść protestu, zebrać podpisy i oddać je do lokalnych biur partii.

Źródło: wobroniekonstytucji.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • s 2016-03-14 10:25:15
    Trybunał jest wykorzystywany przez sitwę okrągłostołową do obalenia obecnego rządu i nie można zostawić go w takim składzie a już na pewno nie z przewodniczącym Rzeplińskim który jest reprezentantem postkomunistów którzy blokują i będą blokować wszelkie inicjatywy naprawy państwa za pomocą trybunału który będzie interpretował konstytucję w interesie wrogim Rzeczpospolitej środowiskom .Nikt z rządzących nie powinien się ugiąć pod żadnym względem środowiskom którzy dążą od dawna do likwidacji państwa polskiego i podporządkowania go obcym interesomREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA