REKLAMA

Nowoczesna ma nowy plan działania. Priorytetem zatrzymanie PiS

 • Autor: PAP/JS
 • 07 marca 2016 08:27
Nowoczesna ma nowy plan działania. Priorytetem zatrzymanie PiS Lider Nowoczesnej zapowiedział, że za dwa tygodnie rozpocznie serię otwartych spotkań z wyborcami (fot. twitter/Nowoczesna)

• Możliwa jest Polska, w której panuje ład i dobrobyt, zamiast lęku i chaosu - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• Dodał, że w tym celu trzeba "zatrzymać PiS", co - zaznaczył - wymaga współpracy całej opozycji.
• Zachęcał też do udziału w demonstracji 12 marca w stolicy.

Ryszard Petru w niedzielę (6 marca) w Sali Kolumnowej w Sejmie przedstawił działania priorytetowe dla jego formacji w obecnej sytuacji politycznej. Plan, o którym mówił, opierać się ma na trzech punktach: "zatrzymaniu PiS-u", "posprzątaniu po nim" i "budowie nowego ładu, nowej lepszej Polski".

Według Petru do "zatrzymania PiS-u" potrzebna jest współpraca całej opozycji ponad podziałami.

Zdaniem Petru możliwe jest stworzenie państwa należącego do wszystkich obywateli, którzy będą w nim się czuć dobrze, mimo że mają różne poglądy. "To państwo z przyjaznymi urzędnikami, ze znacznie mniejszą i sprawniejszą administracją. Państwo z prostymi i przejrzystymi podatkami, z wolnością gospodarczą i światopoglądową. To państwo, które jest obywatelskie, samorządowe, nie centralistyczne" - powiedział.

"Potrzebujemy zupełnie innej Polski, gdzie jest ład i porządek, a nie chaos i nienawiść" - dodał.

Nawiązał też do opinii na temat wprowadzonych w grudniu zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, którą ma wydać pod koniec tygodnia Komisja Wenecka. "Są sygnały, że władza nie będzie chciała się cofnąć w łamaniu konstytucji. W związku z tym wszyscy razem, ponad podziałami, 12 marca powinniśmy się domagać przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce (...) Ten protest musi trwać, bez względu czy będzie to tydzień, miesiąc, kwartał czy rok. Musimy działać aż do skutku. Muszą się cofnąć" - przekonywał Petru.

Lider Nowoczesnej zapowiedział, że za dwa tygodnie rozpocznie serię otwartych spotkań z wyborcami. Na początek zaplanowane są w siedmiu największych miastach kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (18 komentarzy)

 • Anna 2016-05-01 11:54:04
  Do antek: Trudno się nie zgodzić z TOBĄ!!! Tylko że PIS nic nie ZMIENIA!!! Stara się tylko PRZYWRÓCIĆ POLSCE-NORMALNOŚĆ i POWAGĘ w KRAJU i na ŚWIECIE!!!!! ... Po ALKOHOLIKACH (kwach),BOLKACH i SZOGUNACH-ŁĄCZĘ się w BULU i NADZIEJI!!!!! ..... I jeszcze po OPRAWCY-KACIE(jaruzel stan wojenny) ,którego z HONORAM-PAŃSTWOWYMI pochowali!!!!!!! WSTYD WSTYD i WSTYD !!!!!!!!!!!..........Pozdrawiam
 • jotka 2016-03-07 21:55:05
  Łomżing według Kaczyńskiego - kalwak.blox.pl/2016/03/Lomzing-wedlug-Kaczynskiego.html
 • GUL 2016-03-07 21:34:15
  Czas najwyższy zatrzymać Wrogów Polski i Narodu polskiego . KOD, Nowoczesna , PO jawnie sieją zamęt i straszą likwidacją Władzy . Władzy która otrzymała mandat do naprawy naszego Państwa . W imieniu Narodu polskiego , obrażanego , znieważanego atakowanego przez bandyckie hordy , WZYWAM WŁADZE DO DELEGALIZACJI WROGICH ORGANIZACJI , UKARANIA ORGANIZATORÓW TYCH WIDOCZNYCH I TYCH SCHOWANYCH JUDASZY , WZYWAMY DO SUROWEGO UKARANIA I KARANIA WSZYSTKICH AUTORÓW WROGICH I PEŁNYCH NIENAWIŚCI INTERNETOWYCH WPISÓW.
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-07 14:27:17
  Do Qwerty: Błaźnie nie wiesz co piszesz i do kogo!
 • Qwerty 2016-03-07 14:10:38
  Do PiS Hańba Wstyd!: Co koryta nie starczyło?
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-07 12:52:07
  Do Damian : Komisja Europejka wszczęła procedurę wobec Polski z zaleceniami w sprawie państwa prawnego, oby zapobiec łamania przez państwo unijne wartości demokratycznych Polski, podważając tym samym autorytet UE jako kraj członkowski art. 7 Traktatu o UE. W związku z powyższymi działaniami wokół Trybunału Konstytucyjnego przez PiS Standard & Poor's obniżyło rating Polski do poziomu BBBplus za ich obecne przestępstwa słono płacą wszyscy "Nasi" obywatele Polski!
 • giezeta80 2016-03-07 11:49:15
  Złotousty łże-Petru zafundował nam wizję Polski marzeń. Jak śmie tak kłamać? Ten człowiek jest największym oszołomem z jaki spotkałam się w polityce. Czekam tylko kiedy pieniądze, napływające od Nowego Porządku Świata, mu się skończą. Pęknie wówczas jak wydmuszka!!!
 • Jasińska 2016-03-07 11:29:34
  Histeryku Powstania Listopadowego w marcu...NO PASARAN! Twój K omitet O brony D onosiciela BOLKA...i Komitet O brony D cieciorobów Kijowskich należy zdelegalizować bo z dobrobytem i moralnością mu nie PO drodze...
 • Damian 2016-03-07 11:27:09
  Do PiS Hańba Wstyd!: jak mógł Polaków oszukać PiS jak rządzi dopiero 100 dni , a Polska jest w złej kondycji ponieważ przez ostatnie 8 lat rządu po zniszczone zostało wszystko co było Polska. Pilnowane były interesy obcych Państw w tym interesy masonskie
 • BOLEK 2016-03-07 11:20:07
  Zatrzymać NOWOCZESNĄ , która sieje nienawiść. 8 lat było im dobrze , a teraz zakładają targowicę, opluwają Polskę , szydzą z rzadu i prezydenta, nazywają się KOD- biada im za to.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA