REKLAMA

Nowoczesna przeciwna obniżeniu wieku emerytalnego. Ma własny projekt ustawy emerytalnej

 • Autor: PAP/JS
 • 22 stycznia 2016 13:03
Nowoczesna przeciwna obniżeniu wieku emerytalnego. Ma własny projekt ustawy emerytalnej "Proponowane przez prezydenta obniżenie wieku emerytalnego jest bardzo szkodliwe - oceniła posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska" (fot. facebook)

· Przygotowywane przez Nowoczesną propozycje zakładają "wyrównanie szans osób młodych na rynku pracy".
· Obniżenie wieku jest kosztowne i doprowadzi do zapaści systemu emerytalnego.
· Projekt Nowoczesnej zweryfikuje przywileje emerytalne i preferencyjne warunki przechodzenia na emeryturę.

"Proponowane przez prezydenta obniżenie wieku emerytalnego jest bardzo szkodliwe - oceniła posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska. Zapowiedziała też w piątek (22 stycznia) we Wrocławiu złożenie projektu ustawy emerytalnej przygotowywanej przez klub swojej partii.

Jak powiedziała Augustynowska na konferencji prasowej, przygotowywane przez Nowoczesną propozycje w projekcie ustawy emerytalnej zakładają "wyrównanie szans osób młodych na rynku pracy".

"To będą np. preferencje dla osób młodych, które będą aktywizować tę grupę. Chodzi o wyrównanie szans. Chcemy, by to młodzi stali się motorem napędowym gospodarki" - mówiła Augustynowska.

Dodała, że "są pomysły, jak to zrobić, ale na razie nie zdradzi szczegółów".

"Propozycje pana prezydenta zmierzające do obniżenia wieku emerytalnego są bardzo szkodliwe. () Mylne jest założenie, że jeśli osoby starsze wyśle się na emerytury to ich miejsca pracy zajmą osoby młode. My chcemy ten problem rozwiązać zupełnie inaczej" - podkreśliła posłanka.

Augustynowska zapowiedziała, że projekt Nowoczesnej przewiduje utrzymanie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn. "Obniżenie wieku to koszt 40 mld zł i doprowadzi to do zapaści systemu emerytalnego" - oceniła.

Zapowiedziała, że projekt zweryfikuje również przywileje emerytalne i preferencyjne warunki przechodzenia na emeryturę. Nowoczesna postuluje m.in. likwidację KRUS dla rolników.

"Jeżeli przywileje były związane z warunkami pracy sprzed dwudziestu lat i te warunki się przez te lata zmieniły, to teraz trzeba się przyjrzeć dokładnie tym przywilejom" - mówiła Augustynowska

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • murarz 2016-01-31 16:07:59
  Smietanka towarzyska z partii kanapowej , nie wie co to ustawowy wiek emerytalny Rodaków. Oni myślą , że zawsze będą młodzi , będą mieć jak dotychczas eksponowane po układach stanowiska pracy , jak za PRL , czy pracujesz , czy leżysz kasa miesięczna należy się i tak będą mogli pracować nawet do 100 lat , ale życie różne scenariusze pisze i aby nie musieli zmierzyć się z życiem w niedostatku ekonomicznym i brakiem pieniędzy na chleb , jak wielu Polaków , a wtedy będzie za późno , aby odwołać te brednie i populizm , który teraz głoszą o wieku emerytalnym , zawsze nie będziecie elitą towarzyską oraz młodzi i zdrowi.
 • waz 2016-01-31 10:49:13
  Wyborcy "Nowoczesnej" będą mogli pracowac nawet do 80 lat. Nikt ich przecież nie będzie zmuszł do przejścia na emetyturę wieku 60 i 65 Lat.
 • spragniony123 2016-01-28 13:10:16
  Kto fizycznie pracował to 65 lat jest ostatnią granicą chyba że ktoś siedział za biurkiem i to już inna sprawa .Fizyczny pracując do 67 będzie szedł do pracy powłócząc nogami i będzie coraz więcej chorował .Czy chcą takich pracodawcy .ZUS za PO rozpasał się szastając pieniędzmi na luksusy .
 • lis 2016-01-25 09:49:42
  Co taki młody człowiek jak Pani Augustowska może powiedzieć o wieku emerytalnego. Z jej wypowiedzi jasny wniosek - tylko liczą się ludzie młodego pokolenia, a starsi to najlepiej niech pracują do śmierci lub ciężkiej nie uleczalnej choroby, aby jak najmniej obciążać młodych.
 • wyborca ostateczny 2016-01-24 21:41:24
  Do przyszły emeryt: Proszę się nie martwić- pogoni się do czyszczenia rowów melioracyjnych i w szybkim czasie główka zostanie uzdrowiona.
 • przyszły emeryt 2016-01-24 16:50:29
  Pania Augustowską zapraszam na produkcje i na 3 zmiany a wtedy zobaczymy jakie zdanie będzie miała po 1 miesiącu pracy czy wtedy zechce pracować do 67 lat ja pracuję 39 lat i jeszcze mam pracować 6 jak ta młoda kobieta może się wypowiadać za starszych ludzi i większości już chorych wypalonych zawodowo widać że niema pojęcia o tym jak ludzie pracują dlatego zapraszam do prawdziwej pracyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA