REKLAMA

Nowoczesna przygotowała mapę potrzeb dla Warszawy

  • Autor: PAP/AT
  • 26 września 2016 07:58
Nowoczesna przygotowała mapę potrzeb dla Warszawy Mapa jest częścią akcji związanej z przygotowaniem strategii dla Warszawy (Warszawa, fot.pixabay.com)

• Specjalną wirtualną mapę potrzeb Warszawy uruchomiła w niedzielę warszawska Nowoczesna.
• Działacze partii podkreślają, że chcą w ten sposób przygotować listę rzeczy, które najbardziej doskwierają mieszkańcom stolicy.
• Pod koniec roku ma być gotowa strategia dla miasta.

Mapa, dostępna na stronie internetowej https://warszawa.nowoczesna.org/mapapotrzeb/, jest częścią akcji związanej z przygotowaniem strategii dla Warszawy. Ma być ona gotowa do końca roku.

"Uważamy, że Warszawa potrzebuje nowego otwarcia, nowego przełomu. Mówiliśmy o tym, że jesteśmy za dymisją pani prezydent, jesteśmy za referendum (ws. odwołania prezydent stolicy - red.). Dwa lata to jest bardzo dużo w życiu każdego miasta, chcielibyśmy, żeby te dwa lata nie były latami straconymi. Będziemy dążyć do zmian, będziemy też słuchać mieszkańców, m.in. tego jak oceniają pracę ekipy ratusza i Hanny Gronkiewicz-Waltz" - mówił dziennikarzom wiceprzewodniczący regionu warszawskiego Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Jak zapewnił, wszystkie uwagi mieszkańców - zarówno te dotyczące drobniejszych rzeczy, np. miejsc do wyprowadzania psów, jak i sprawy poważniejsze dotyczące infrastruktury - zostaną uwzględnione w przygotowanym planie działań dla miast.

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz utrudnia postępowanie ws. decyzji reprywatyzacyjnych

"Warszawa ma spory budżet inwestycyjny w dodatku, i w tamtym roku, i w tym roku niewykorzystywany. Naszym zdaniem wiele możliwości nie jest w pełni wykorzystywanych. To nie są kwestie wielkich nakładów, mówimy też o niedużych projektach inwestycyjnych, które mogłyby znacząco poprawić jakość życia mieszkańców" - powiedział.

Na wirtualnej mapie zaznaczono już ponad 400 "potrzeb miasta". "Te informacje mają różny charakter, począwszy od kwestii bezpieczeństwa, skończywszy na ładzie architektonicznym" - powiedział Sławomir Potapowicz, sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej.

Przykładowo, na Ochocie wśród rzeczy najbardziej potrzebnych znalazły się przebudowa Alej Jerozolimskich i zwiększenie liczby parkingów; Białołęka - jak wynika z mapy - boryka z problemami komunikacyjnymi, z kolei w Śródmieściu mieszkańcy skarżą się na hałas i m.in. brak wystarczającej liczby toalet i koszy na śmieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA