REKLAMA

Nowoczesna: Ulgi dla pracujących rodziców zamiast 500 plus

  • Autor: PAP/AT
  • 26 stycznia 2018 09:49
Nowoczesna: Ulgi dla pracujących rodziców zamiast 500 plus Jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus - powiedział Witold Zembaczyński (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Gdy dojdziemy do władzy zlikwidujemy program 500 plus i wprowadzimy program Aktywna Rodzina - zapowiedział wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

Ocenił, że program 500 plus jest "niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej", bo nie zachęca do aktywności zawodowej rodziców.

"Propozycja programowa Nowoczesnej Aktywna Rodzina - to duża ulga, ale w zamian za aktywność zawodową rodziców" - mówił wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński. w Polskim Radiu 24. "Czyli - jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus" - dodał.

"Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc" - zapewniał poseł Nowoczesnej.

Czytaj też: Zmiany w 500 plus

Dopytywany, czy oznacza to, że w chwili, gdy Nowoczesna dojdzie do władzy, zlikwiduje program 500 plus, odpowiedział: "Tak, oczywiście". "Zlikwidujemy i wprowadzamy Aktywna Rodzinę" - powiedział.

"500 plus miało być na każde dziecko. Nie jest. Kłamali" - mówił Zembaczyński. "I jeszcze jest to program, który jest opresyjny wobec klasy średniej" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że w jego opinii 500 plus "oczywiście ma swoje pozytywne efekty, bo zniwelował strefę ubóstwa, ale z drugiej strony nie zachęca do aktywności" zawodowej rodziców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Bródka 2018-01-29 11:07:21
    Jak chcecie, to strzelajcie sobie w kolano. I tak żadna z was opozycja. Reprezentujecie interesy "Żarłaczy", nie mając rozeznania w potrzebach przeciętnej polskiej rodziny. Z PO wam do twarzy.
  • spragniony123 2018-01-27 10:34:59
    Po zapowiedzi likwidacji 500+ przez Nowoczesną i zastąpienie czymś tam PiS ma Nowoczesną z głowyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA