REKLAMA

Nowy departament w MSWiA: Ochrona ludności i zarządzanie kryzysowe w jednym miejscu departamencie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: JS
  • 12 stycznia 2016 14:41
Nowy departament w MSWiA: Ochrona ludności i zarządzanie kryzysowe w jednym miejscu departamencie MSWiA powołało Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego (Mariusz Błaszczak - minister MSWiA, fot.msw.gov.pl)

• Departamenty ratownictwa i ochrony ludności oraz departament do spraw usuwania skutków klęsk żywiołowych zostaną połączone.
• Powstanie Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego.

Usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz zarządzanie kryzysowe, obrona cywilna, ochrona przeciwpożarowa, a także nadzór nad ratownictwem górskim i wodnym w MSWiA będzie nadzorowała jedna komórka - Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego.

Połączenie zadań dwóch działających departamentów: ratownictwa i ochrony ludności oraz departamentu do spraw usuwania skutków klęsk żywiołowych przewiduje projekt zmiany zarządzenia premiera ws. statutu MSWiA, który został skierowany do uzgodnień międzyresortowych.

Planowane zmiany MSWiA tłumaczy potrzebą zwiększenia sprawności organizacyjnej w zakresie zadań istotnych dla zapewnienia skutecznej ochrony ludności.

Czytaj na www.portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA