REKLAMA

Nowy plan Ministerstwa Finansów. 500 zł na obligacje, zamiast na dziecko

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 marca 2016 15:56
Nowy plan Ministerstwa Finansów. 500 zł na obligacje, zamiast na dziecko Na razie nie wiadomo, od kiedy miałoby zacząć obowiązywać nowe rozwiązanie. (fot. fotolia)

• Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem dla lepiej zarabiających beneficjentów programu "Rodzina 500 plus".
• Pomysł jest taki, aby zamiast na dziecko, przeznaczali rządowe wsparcie na zakup obligacji.

– Rozważamy wprowadzenie do oferty specjalnych obligacji o zapadalności 10 lub 15 lat, z preferencyjnymi warunkami dla tych, którzy kupowaliby je za pieniądze otrzymane w ramach programu – mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Piotr Nowak, wiceminister finansów.

Zobacz też: Nieoficjalnie: Szałamacha wnioskuje o odwołanie Raczkowskiego

Projekt ma być skierowany szczególnie do lepiej zarabiających beneficjentów. Jego głównym celem jest zachęcenie Polaków do systematycznego i długoterminowego oszczędzania. – Chcielibyśmy, by nowe papiery stały się podstawą takich rodzinnych planów. Inwestowane w nie pieniądze mogłyby w przyszłości zostać przeznaczone np. na edukację dzieci – uważa Nowak.

Na razie, jak informuje "DGP", nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądała oferta. Prawdopodobnie oprocentowanie obligacji będzie zmienne (uzależnione od inflacji lub stóp rynkowych), ewentualnie odsetki będą okresowo waloryzowane według określonego wskaźnika. Nie wiadomo też, od kiedy to rozwiązanie mogłoby zacząć funkcjonować.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA