REKLAMA

Nowy rząd autorski Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2015 15:25
Nowy rząd autorski Jarosława Kaczyńskiego Jarosław Kaczyński i Beata Szydło przed prezentacją skłądu rządu. fot. twitter.com

Politolog i ekspert od marketingu politycznego dr Ryszard Kessler przewiduje trudną pozycję Beaty Szydło we własnym rządzie, poprzez obecność polityków z bardzo silnymi osobowościami.

- Po przedstawieniu nowego rządu rzucają się w oczy trzy nazwiska – mówi politolog w rozmowie z Parlamentarny.pl. – Macierewicz, Ziobro i Kamiński. Pierwszy jest najmniej przewidywalny. Drugi, w czasie ostatnich lat, właściwie nie dojrzał jako polityk. To postaci bardzo kontrowersyjne, to będzie bardzo trudny rząd.

Dr Kessler zaznacza, że obecność Antoniego Macierewicza przeważa i psuje wizerunek zaprezentowanego zespołu. Pozycja Jarosława Gowina i odejście od rządów autorskich, do jakich przyzwyczaił nas Donald Tusk, to wyraźna zmiana filozofii rządzenia.

O pozostałych nominacjach dr Kessler wypowiada się już bardziej spokojnie. Osoby te nie rozpalają, w jego ocenie, wyobraźni opinii publicznej.

Problemy Beaty Szydło

Ekspert podkreśla rolę Jarosława Kaczyńskiego i łączące go relacje z wieloma ministrami rządu Beaty Szydło. Padają tu nazwiska Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza i Adama Lipińskiego. W tak skonstruowanym rządzie, głos z drugiego szeregu prezesa PiS, będzie mocno słyszalny.

- Stawia to premier Beatę Szydło w bardzo kłopotliwej sytuacji. Będzie miała problem z prowadzeniem tego rządu. Może nie być jego liderem – mówi politolog. – Na tym etapie jestem bardzo niespokojny o ten rząd – konkluduje dr Kessler. - Musimy jeszcze poczekać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA