REKLAMA

NSZZ "Solidarność" chce zakazu handlu w niedzielę

  • Autor: Pulshr.pl
  • 27 kwietnia 2016 14:13
NSZZ "Solidarność" chce zakazu handlu w niedzielę Wg obywatelskiego projektu, zakaz handlu dotyczyć miałby wszystkie sklepy (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

• NSZZ "Solidarność" porozumiał się z organizacjami kupieckimi ws. zakazu handlu w niedzielę.
• 28 kwietnia zawiązać ma się komitet inicjatywy ustawodawczej.
• Wg obywatelskiego projektu, zakaz handlu dotyczyć miałby wszystkie sklepy.

Zamknięte niemal wszystkie sklepy i wymóg specjalnych zgód na pracę w centrach dystrybucyjnych - tak zakłada przygotowany przez NSZZ "Solidarność" obywatelski projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Związek porozumiał się już w tej sprawie z organizacjami kupieckimi.

Zakaz handlu w niedzielę dotyczyć ma wszystkich sklepów: dużych, średnich i małych. W tych ostatnich za ladą stanąć będzie mógł co najwyżej właściciel. Warunek będzie jeden - żadnego dodatkowego pracownika do pomocy. Obecnie wiele sklepów obchodzi zakaz handlu w święta zatrudniając na jeden dzień osoby na umowę-zlecenie. Tak działa m.in. Żabka. Ta luka ma według przepisów "Solidarności" zniknąć.

"Sklep, żeby mógł się otworzyć w niedzielę, będzie musiał być prowadzony jako jednoosobowa działalność gospodarcza" - wynika z projektu.

Od zasady zakazu handlu w niedzielę będą jednak wyjątki. Po pierwsze święta - na tydzień przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą sklepy mogą być otwarte (tzw. niedziela handlowa). Podobnie będzie z tzw. niedzielami wyprzedażowymi - po jednej w styczniu oraz w czerwcu.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA