REKLAMA

Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 roku?

  • Autor: PAP/JS
  • 13 czerwca 2016 08:05
Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 roku? "W przyszłym roku nie ruszamy kwoty wolnej. Nie ma sensu robić tego na rok" - powiedział Henryk Kowalczyk(fot. facebook/Henryk Kowalczyk)

W 2017 roku kwota wolna od podatku pozostanie na niezmienionym poziomie, co umożliwi obniżkę wieku emerytalnego. Od 2018 roku zostanie wprowadzony ujednolicony podatek - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

"W przyszłym roku nie ruszamy kwoty wolnej. Nie ma sensu robić tego na rok" - powiedział.

Poinformował, że na jesieni pojawi się projekt ujednoliconego podatku. W jego skład wchodzić będzie podatek PIT, składka zdrowotna, składka na ZUS, na Fundusz Pracy i na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Kowalczyk pytany, czy brak podwyżki kwoty wolnej może oznaczać obniżkę wieku emerytalnego, powiedział: "Tak. To nie będzie miało dużych skutków w pierwszym roku. Gdyby wszyscy skorzystali z tego uprawnienia, to koszt wyniósłby 3,7 mld zł".

Kowalczyk powiedział, że prawdopodobnie w przyszłym roku zostaną utrzymane obecne stawki VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jurek 2016-06-13 12:10:19
    pis tylko obiecuje z tygodnia na tydzień ale konkretów brak te komisje co miały zając sie konsultacjami w sprawie obniżenia wieku to nic nie robią chyba stoją w kolejce po 500 plus ha haREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA