REKLAMA

Obywatele znów wyjdą na ulice. Będą protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

 • Autor: JS
 • 14 lipca 2017 22:07
Obywatele znów wyjdą na ulice. Będą protesty przeciwko zmianom w sądownictwie Projekt zbulwersował nie tylko opozycję, ale i wywołał sprzeciw części społeczeństwa, którzy już zapowiedzieli, że w weekend wyjdą na ulice. (fot. JS)

W sobotę o godz. 15 pod Kancelarią Prezydenta swój protest organizuje Partia Razem. Protest odbywa się pod hasłem: "Nie oddamy wolnych wyborów!". W niedzielę przed Sejmem o godz. 15 będzie protestował KOD, a o godz. 21 - sędziowie.

W środę (12 lipca) późnym wieczorem na stronach Sejmu pojawił się projekt nowej ustawy o SN autorstwa PiS. Zakłada on utworzenie trzech nowych Izb SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

Projekt wzbudził ogromne emocje. PSL nazwało go "esencją patologii", a były prezes TK Andrzej Rzepliński komentując jego założenia uznał, że minister sprawiedliwości będzie faktycznym władcą w SN. Dodał, że trudno sobie wyobrazić "gorzej napisany projekt". "Jak się czyta, to jest takie nieodparte wrażenie, że to raczej regulamin zakładu poprawczego niż ustawa o Sądzie Najwyższym demokratycznego państwa prawnego" - ocenił.

Projekt zbulwersował nie tylko opozycję, ale i wywołał sprzeciw części społeczeństwa, którzy już zapowiedzieli, że w weekend wyjdą na ulice. 

W sobotę o godz. 15 pod Kancelarią Prezydenta swój protest organizuje Partia Razem. Protest odbywa się pod hasłem: "Nie oddamy wolnych wyborów!".

"W sobotę o godzinie 15 spotykamy się pod Pałacem Prezydenckim, bo to Prezydent stoi na straży Konstytucji oraz zapisanej w niej zasady trójpodziału władzy. Będziemy domagać się od Prezydenta Andrzej Duda, żeby sprzeciwił się tej skandalicznej ustawie i już teraz zadeklarował, że jeśli Sejm przyjmie tę skandaliczną ustawę, wykorzysta prawo weta" - piszą organizatorzy. 

Na niedzielę, także na godz. 15, swój protest zapowiedział KOD. Będzie się od odbywał pod hasłem: "To NIE Koniec! Powstrzymajmy Zamach Stanu" .

"Nie sposób mieć już żadnych wątpliwości – PiS chce zagarnąć kontrolę nad wszystkimi wolnymi wyborami w naszym kraju. One nie mają już być „wolne” ! „Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy”. Tak powiedział niegdyś Józef Stalin... Nie oddał władzy przez dziesięciolecia. Jego pełne terroru rządy spłynęły rzeką krwi. Nie mamy wątpliwości. Jesteśmy świadkami zamachu stanu. W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić. Wszyscy wolni ludzie!!! Przybądźcie pod Sejm w najbliższą niedzielę. Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać" - czytamy na stronie wydarzenia. 

Do warszawskiego protestu przyłączą się inne miasta. Na ulice mają wyjść mieszkańcy Krakowa, Poznania czy Lublina. W większości lokalne protesty organizują tamtejsze oddziały KOD. 

O godzinie 21 w niedzielę, planowany jest także protest sędziów.

"W dniu 16 lipca 2017 R. postanowiliśmy się spotkać, by okazać jak bardzo ważne dla naszego Kraju są instytucje, których niezależność gwarantuje, że jesteśmy obywatelami demokratycznego państwa prawa. Zapraszamy wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu, by przyłączyli się do nas i przyszli w najbliższą niedzielę o godzinie 21:00 pod siedzibę Sądu Najwyższego ze świecami. Stwórzmy łańcuch światła i czystych intencji. Bądźmy razem! p.s. Prosimy przynieść tylko świece. Prosimy nie używać żadnych znaków czy emblematów" - piszą organizatorzy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • życie! 2017-07-15 15:04:38
  Nareszcie Rząd prawdziwych Polskich patriotów robi porządek z Sądownictwem celem wyplenienia przestępców i komunistów. Prawico, nie cofajcie się na krok, niech dołączą do ulicznych nieudaczników, zobaczymy czy PO-PSL-SLD które poróżniało Polaków pokryje koszta procesowe za nielegalne manifestacje chuliganom ulicznym -marionetkom opozycji.
 • Zeghar 2017-07-15 11:47:39
  Kolejny click-bait. Powinno być opozycja, a nie obywatele.
 • S. J. 2017-07-15 07:53:36
  Przyjdźcie wszyscy którzy sądzicie, że ściganie i karanie tych co ośmielają się zwalczać korupcję jest szkodliwe i wszyscy ci, którzy chcecie aby było tak jak było: czyli państwo teoretyczne ch... d... i kamieni kupy...
 • Generalny Streik. 2017-07-15 06:40:44
  Generalny Streik zorganizowac az do skutku.Komunistow Dyktatorow popedzic i pod Sad.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA