REKLAMA

Odejście Ujazdowskiego z PiS. Opozycja zachwycona, byli koledzy partyjni zdziwieni

 • Autor: GP
 • 03 stycznia 2017 12:10
Odejście Ujazdowskiego z PiS. Opozycja zachwycona, byli koledzy partyjni zdziwieni Kazimierz Michał Ujazdowski już poza PiS. Decyzja wzbudziła oceny i komentarze. (fot.:youtube.com)

• Decyzja europosła Kazimierza Michała Ujazdowskiego z PiS odbiła się w sieci szerokim echem.
• Politycy PO gratulują europosłowi odwagi. Byli koledzy z PiS są odmiennego zdania. Argumenty Ujazdowskiego nie przekonały Artura Sobonia (PiS). Iwona Arent (PiS) sugeruje z kolei dziwną zbieżność publikacji z sytuacją wokół Ryszarda Petru.
• Pojawiły się też głosy, że nie doszło do niczego nadzwyczajnego.

Gdy w porannych godzinach wtorku (3 stycznia) opinię publiczną obiegła informacja o rezygnacji z członkostwa w PiS Kazimierza Michała Ujazdowskiego, sieć zalała fala komentarzy. Polityk uzasadnił swoją decyzję w obszernym wpisie na stronie internetowej, a jego argumenty najbardziej spodobały się jeszcze niedawnym politycznym oponentom.

Politycy PO wręcz z entuzjazmem przyjęli decyzję Ujazdowskiego.

- Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto - cytował na Twitterze Władysława Bartoszewskiego Wojciech Wilk (PO). - Gratuluję odwagi!

Dla Platformy odejście europosła PiS jest istotnym elementem narracji. Politycy podkreślają, że nie trzeba być w opozycji, by zauważać błędy obozu rządzącego. Adam Scheinfeld (PO), który teraz będzie miał Ujazdowskiego za bezpartyjnego kolegę, pisał:

- Czy w PiS nie ma więcej uczciwych ludzi, którym prawo i sprawiedliwość leży na sercu? - pytał retorycznie europoseł. 

Co ważne, opuszczający PiS polityk zaznaczył, że na ten moment nie ma zamiaru szukać nowej politycznej przystani. Bożena Bukiewicz (PO) z kolei zastanawia się, który polityk partii rządzącej jako kolejny zdecyduje się na odejście z PiS?

PiS nie pozostaje niemy 

Wobec omawianego odejścia politycy PiS też mają dwa słowa do dodania. Poseł Artur Soboń (PiS), przyjął do wiadomości decyzję niedawnego partyjnego kolegi, choć podkreślił też jego wartość.

Posłanka Iwona Arent (PiS) dostrzegła z kolei interesujący zbieg okoliczności. Zauważyła, że informacja dotarła do opinii publicznej gdy lider Nowoczesnej, Ryszard Petru musiał prostować swoją świąteczną eskapadę do Portugalii.

- Czyżby Kazimierz Michał Ujazdowski wybrał moment wyjścia z PiS w uzgodnieniu z Ryszardem Petru? I tym (miał) pomóc Petru przykryć jego"partyjne wyjazdy z koleżanką"? - sugerowała na Twitterze poseł.

Głos samorządowy zgłosił na przykład Paweł Bliźniuk, z rady miasta Łodzi. - Nigdy nie jest za późno, żeby przejść na jasną stronę mocy - napisał samorządowiec PO.

Pojawiły się też głosy, że sytuacja nie jest nowością w życiu publicznym w Polsce. Odejście posła z partii to rzecz normalna i nie powinna dziwić.

Ujazdowski podał dwa powody odejścia

Kazimierz Michał Ujazdowski zaznaczał, że jego decyzja jest podyktowana: po pierwsze strategią PiS, jaką partia realizuje u władzy. W jego ocenie jest ona sprzeczna z celami, które partia wypracowała w wyborach 2015 roku. Po drugie jego osobista ocena podejścia partii do sprawy Trybunału Konstytucyjnego (TK) była błędna i odbiła się na pozycji Polski w Unii.

- Od marca 2016 r., gdy wystąpiłem z inicjatywą kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego przekonywałem do zmiany tej strategii. Niestety, nie tylko nie uległa ona żadnej korekcie, ale w ostatnich tygodniach doszło do jej zaostrzenia. Nie mogąc autoryzować takiej polityki podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości - puentował swoje odejście Ujazdowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • rodak 2017-01-04 09:16:04
  Do rodak Putina: Ludzie mądrzy i patrioci są też w PIS, chociaż bardzo niewielu. Ci którzy rozumieją dokąd prowadzi polityka tej partii, musza odejść jeżeli leży im na sercu dobro Ojczyzny. Chwała Ujazdowskiemu, mam nadzieję że pociągnie następnych. PISdzielska łajba już przecieka chociaż na pokładzie jeszcze dziarsko gra orkiestra.
 • rodak 2017-01-04 08:41:51
  Oście majętny hrabio cuchniesz tymi nieudacznikami z PO i N od początku , a mandat europosła i kasa za to z ramienia PIS mózg ci zlasowało , gdzie twój honor i moralność , zrzec się mandatu , tak jest w cywilizowanych demokracjach , ale ty od dawna dałeś się kupić , jesteś człowiekiem marionetką , my wyborcy mówimy tobie dość , wstydź się , idź z KOD i UB , bo do tego się nadajesz , WSTYD i Hańba DLA TEGO CZŁOWIEKA !!!!!!
 • polityczny kryzys 2017-01-03 23:26:07
  Brawo Panie Kazimierzu.
 • wdfv 2017-01-03 13:42:49
  Oczywiście "do wczoraj koledzy" z PiS momentalnie dorabiają mordę KMU i łączą go z Petru. Sk...syny!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA