REKLAMA

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu w Pałacu Prezydenckim

  • Autor: PAP/JS
  • 09 lutego 2018 22:44
Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu w Pałacu Prezydenckim Odznaczenie, za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych i działalność społeczną, otrzymał Stefan Majerczak (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Za zasługi dla państwa i społeczeństwa kilkadziesiąt osób zostało w piątek udekorowanych wysokimi odznaczeniami państwowymi – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

  • Odznaczenie, za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych i działalność społeczną, otrzymał Stefan Majerczak.
  • Za zasługi w pracy na rzecz rozwoju zootechniki, a także za osiągnięcia w działalności publicznej i organizacyjnej doceniono Józefa Śliwę.
  • W uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju ratownictwa górskiego działalności szkoleniowej oraz na rzecz współpracy transgranicznej w dziedzinie ratownictwa medycznego Krzyżem Kawalerskim OOP uhonorowano Mieczysława Urbaczkę.

Za zasługi w pracy duszpasterskiej i społecznej, za działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski zostali uhonorowani księża Czesław Wala i Józef Wilczyński, a Krzyżem Oficerskim OOP ks. Józef Jakubiec.

Krzyżem Oficerskim, za działania na rzecz integracji społecznej i resocjalizacji, działalność społeczną oraz na rzecz osób potrzebujących pomocy; za zasługi w działalności związkowej, wkład w rozwój branży hutniczej, za zasługi dla gospodarki, zostali także odznaczeni Andrzej Bałandynowicz, Andrzej Szymański i Jan Szynaka.

Krzyżem Kawalerskim OOP za zasługi dla polskiego rzemiosła został udekorowany Jerzy Białas. Za zasługi dla rozwoju branży ciepłowniczej odznaczono Grażynę Bielawską-Cieślę; za zasługi na rzecz oświaty i działalność społeczną została odznaczona Ewa Bryl, a za zasługi w kultywowaniu narodowych tradycji i kształtowania postaw patriotycznych Henryk Bugajski. Za wybitne zasługi w propagowaniu wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie udekorowano Kazimierza Cieślika.

Odznaczenie, za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych i działalność społeczną, otrzymał Stefan Majerczak. Za zasługi w pracy na rzecz rozwoju zootechniki, a także za osiągnięcia w działalności publicznej i organizacyjnej doceniono Józefa Śliwę.

W uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju ratownictwa górskiego działalności szkoleniowej oraz na rzecz współpracy transgranicznej w dziedzinie ratownictwa medycznego Krzyżem Kawalerskim OOP uhonorowano Mieczysława Urbaczkę.

Za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej, za działalność społeczną prezydencki odznaczenie otrzymali Zbigniew Bagrowski, Stefan Czerny, Stanisław Stasiowski, Zbigniew Nestorowicz.

Za wybitne zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej zostali odznaczeni Jerzy Balcerek i Wiesław Czop.

Zasługi w działalności na rzecz rozwoju lokalnego, w działalności społecznej i charytatywnej stały się podstawa do odznaczenia Zbigniewa Barana, Ryszarda Jarońca i Wiesława Jopka.

To samo odznaczenie za działalność samorządową, związkową i społeczną otrzymali Władysław Bielawa, Krystyna Cieszyńska, Jan Fróg, Mieczysław Janowski, Gabriela Kossakowska, Małgorzata Mańka-Szulik, Genowefa Polak i Edward Porębski.

Za zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej i przedsiębiorczości, za działalność na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali Waldemar Biliński, Jan Feter, Jan Kluk, Jan Nalepa, Jarosław Ptaszek, Adam Smolik i Jan Szymański.

Za działalność społeczną i charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy odznaczenie otrzymali Małgorzata de Haan, Adolf Jabłoński, Adam Przywara i Janina Szubryt.

Odznaczenie za zasługi dla rozwoju polskiej kultury, osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej dostali Edward Hulewicz, Maciej Ogarek i Stanisław Strączek, a za działalność na rzecz zachowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego Leszek Lenarczyk i Romuald Nowak.

Za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej oraz działalność społeczną i charytatywną odznaczeni zostali ks. Romuald Brudnowski, ks. Józef Dobosz, ks. Wiesław Kowalewski, ks. Krzysztof Rusiecki oraz pośmiertnie ks. Bronisław Sieńczak.

Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Marcin Krupa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA