REKLAMA

ONR domaga się zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

 • Autor: PAP/GP
 • 24 lipca 2017 12:50
ONR domaga się zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego ONR pisze do premier. Działacze prawicy chcą by rozpoczęła "kroki legislacyjne" w kierunku zakazu finansowania organizacji pozarządowych w Polsce zza granicy. (fot.:domena publiczna)

Obóz Narodowo - Radykalny (ONR) wystosował w poniedziałek (24 lipca) list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

• Działacze argumentują taki krok rozbudzonymi nastrojami społecznymi.

• Robert Bąkiewicz z ONR podkreślił, że do tej pory jego ugrupowanie nie brało udziału w wewnętrznej walce pomiędzy PiS, a "totalną opozycją".

 

- W związku z napiętą sytuacją społeczno - polityczną w państwie, która w naszym przekonaniu jest wynikiem celowych i zaplanowanych działań mających swe źródło poza granicami RP domagamy się zdecydowanych działań rządu RP zmierzających do wprowadzenia ograniczenia i docelowo prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych i innych instytucji z środków będących częścią kapitału zagranicznego, w szczególności z aktywów znanego miliardera Georga Sorosa - czytamy w liście.

Według działaczy ONR działania polityków "opozycji totalnej" wspomagane są przez czynniki zewnętrzne. Ich zdaniem świadczą o tym liczne publikacje odsłaniające siatkę powiązań pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w organizację protestów antyrządowych, a zagranicznymi finansistami.

- My mówimy - "nie dla Majdanu w Polsce", "stop Majdanowi". Mówimy precz z Sorosem w Polsce i jego interesami - podkreślił na konferencji prasowej rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski. Jego zdaniem George Soros "to człowiek, który po Węgrzech także i w Polsce chce wpływać na sytuację polityczną w suwerennym państwie".

- W związku z tym wysłaliśmy dziś list otwarty do pani premier Beaty Szydło z wnioskiem o to, aby rozpoczęła kroki legislacyjne w kierunku takim, aby w Polsce był zakaz finansowania organizacji pozarządowych ze źródeł zagranicznych - zaznaczył Kalinowski. - Chcemy uniknąć wpływu zewnętrznego i wzywamy panią premier do tego, aby takie kroki podjęła - dodał.

Robert Bąkiewicz z ONR podkreślił, że do tej pory jego ugrupowanie nie brało udziału w wewnętrznej walce pomiędzy PiS, a "totalną opozycją". "Ale w chwili gdy nasza ojczyzna jest zagrożona gdzie te wpływy zagraniczne są widoczne jak na ręku te działania podejmujemy".

Bąkiewicz zapowiedział też pierwszą pikietę środowisk narodowych na środę, a na sobotę - dużą manifestację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Polak liberał 2017-07-26 20:54:14
  tak jak nie znoszę ONRu (i wszelkiej maści nacjololo-naziolstwa), to tutaj akurat mają rację. Media i NGOsy są narzędziem wojny hybrydowej i nie powinno się pozwalać na to, żeby zagraniczne podmioty miały wpływ na ich opiniotwórczą działalność. Dokładnie z tego samego powodu, z jakiego zabronione jest finansowanie partii politycznych z zagranicy.
 • bart 2017-07-25 16:02:49
  To ja nie rozumiem już nic. To jak będą przyjmować pieniądze na działalność z Rosji?
 • Kodjak 2017-07-24 17:02:41
  Niech sobie kupują tylko polskie banany i dobranoc. Zdelegalizować to piękno się takie organizacje jak ONR. Finansowane nie wiadomo skąd, może od nazistów skrytych w Argentynie również... Heh.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA