REKLAMA

Opieka 75 plus - nowy rządowy program skierowany do seniorów

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2017 09:31
Opieka 75 plus - nowy rządowy program skierowany do seniorów Wsparciem z programu Opieka 75 plus może być objętych 13,5 tys. seniorów - powiedziała minister pracy (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl)

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowało nowy program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus".

57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus" - poinformowała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów.

Resort informuje, że program ma zwiększyć dostępność do usług opiekuńczych dla osób od 75. roku życia, które mieszkają na terenach gmin do 20 tys. mieszkańców. "Chcemy zainteresować gminy rozwijaniem usług opiekuńczych" - podkreśliła minister.

Czytaj też: Radziwiłł: chcemy poszerzać listę bezpłatnych leków 75 plus

Środki z programu mają być przeznaczone na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych u osób, które już z nich korzystają oraz na dofinansowanie usług opiekuńczych u tych seniorów, którzy dotychczas ich nie otrzymywali.

"Naszym celem jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i większe bezpieczeństwo seniorów" - podkreśliła minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wróżka 2017-11-28 15:32:18
    To są jakieś jaja, ile osób dożyje tego wieku ????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA