REKLAMA

Opłaty za parking będą wyższe? Rząd chce zwiększyć dopuszczalne stawki

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 28 stycznia 2016 08:24
Opłaty za parking będą wyższe? Rząd chce zwiększyć dopuszczalne stawki Samorządy będą miały większą swobodę w kształtowaniu swojej polityki parkingowej (fot.fotolia)

Rząd zastanawia się nad zwiększeniem dopuszczalnych stawek za parkowanie lub wprowadzeniem pełnej deregulacji opłat za parkowanie.

Samorządy będą miały większą swobodę w kształtowaniu swojej polityki parkingowej. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że rząd zastanawia się nad zwiększeniem dopuszczalnych stawek za parkowanie, dziś określanych ustawą lub też wprowadzeniem pełnej deregulacji opłat za parkowanie. Pomysł popiera opozycja.

Dziś górna stawka za parkowanie w centrach miast wynosi 3 zł za pierwszą godzinę parkowania - tyle samo co kilkanaście lat temu. Większość samorządów uważa, że to za mało, by prowadzić skuteczną politykę zniechęcania kierowców do wjeżdżania do centrum.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA