REKLAMA

Opozycja kruszeje, Nowoczesna na kolanach. Oto nowy ranking polityków i partii w mediach

  • Autor: aw
  • 24 lipca 2017 16:46
Opozycja kruszeje, Nowoczesna na kolanach. Oto nowy ranking polityków i partii w mediach Stopniowa spada liczba publikacji medialnych, w których jest mowa o Ryszardzie Petru (fot.Ryszard Petru dla niektórych stał się wizerunkowym problemem własnej partii. (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

Nowoczesna niebezpiecznie blisko dna. Partia Ryszarda Petru z miesiąca na miesiąc traci na znaczeniu. Problemem jest już nie tylko wygrana z Platformą Obywatelską, ale i z Polskim Stronnictwem Ludowym - tak wynika z liczby publikacji medialnych na temat tych formacji.

Opozycja kruszeje zamiast rosnąć w siłę – twierdzą analitycy na podstawie raportu „Scena Polityczna” przygotowanego przez „Press-Service Monitoring Mediów”.

W czerwcu media nie były łaskawe dla Nowoczesnej. Partia Ryszarda Petru wyraźnie straciła na popularności, a jej liderzy chyba nie mają pomysłu jak to zmienić. Po raz pierwszy od kilku miesięcy Nowoczesna tak bardzo dołuje w rankingu liczby przekazów medialnych (7,1 tys.). Wyprzedziło ją nawet Polskie Stronnictwo Ludowe (8,7 tys.) i Kukiz`15 (7,6 tys.). Top zestawienia bez zmian - na czele wciąż Prawo i Sprawiedliwość (43,6 tys.). Tuż za partią rządzącą dogorywająca Platforma Obywatelska (15,9 tys.).

Biorąc pod uwagę liczbę publikacji, Grzegorza Schetynę, Ryszarda Petru i Pawła Kukiza można określić mianem upadłych liderów. Stopniowa spada liczba publikacji medialnych, w których jest o nich mowa.

Gdy oni tracą na znaczeniu, umacnia się Jarosław Kaczyński. Prezes PiS po raz kolejny jest absolutnym numerem jeden raportu „Scena Polityczna”. Dziennikarze wspomnieli o nim w czerwcu ponad 8,7 tys. razy. W porównaniu z kluczowymi graczami PO, Kukiz`15 czy Nowoczesnej, to miażdżący wynik.

Po raz kolejny niemałym zaskoczeniem jest ranking publikacji w social media. Jeszcze w maju Jarosław Kaczyński ledwie zmieścił się na podium. Wówczas skutecznie wyprzedzili go Paweł Kukiz i Grzegorz Schetyna. Po niespełna miesiącu prezes PiS powrócił na pozycję lidera i to z prawie cztery razy lepszym wynikiem (287,9 tys.). Pawłowi Kukizowi (142,2 tys.) nie pomogła nawet bardzo dobra medialność w internecie. Wygląda na to, że opozycja kruszeje.

Ekwiwalent reklamowy dla PiS wyniósł w czerwcu prawie 504 mln zł. Przekazy medialne zdominowały TVN24, TVP Info i Polsat News.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Krak 2017-07-24 19:07:36
    A czemu nie piszecie o naszej kochanej Beci. Jak to wszyscy na szerokim świecie chwalą jej nowe broszki i odzywki na najwyższym poziomie intelektualnym. Brak nam wszystkim informacji o najnowszych powerpointowych prezentacjach naszego genialnego Mateusza Szczodrego. Stanowczo portal parlamentarny źle spełnia swoją rolę pasa transmisyjnego.
  • Plebiscyt. 2017-07-24 16:59:06
    W Toruniu u Zlodzieja w Sukmannie robiliscie plebiscyt?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA