REKLAMA

Opozycja w Polsce. PO, Nowoczesna, Kukiz`15 - która partia najsilniejsza?

  • Autor: GP/PAP
  • 05 października 2016 10:41
Opozycja w Polsce. PO, Nowoczesna, Kukiz`15 - która partia najsilniejsza? Wyniki nowego sondażu skupionego na opozycji pokazują, że Polacy postrzegają PO jako główną siłę opozycyjną. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

Wiodąca siła opozycyjna w Polsce? TNS Polska zapytało o nią Polaków. Odpowiedzi mogą zaskakiwać.

TNS Polska zapytało Polaków, która z partii jest ich zdaniem wiodącą siłą opozycyjną. 40 proc. pytanych wskazało na Platformę Obywatelską. Nowoczesna Ryszarda Petru uplasowała się na drugim miejscu, ale wskazało ją już tylko 11 proc. pytanych.

Co ciekawe, 9 proc. badanych jako trzecią największą siłę opozycyjną postrzega partię Jarosława Kaczyńskiego, a więc partię Prawo i Sprawiedliwość, która to obecnie sprawuje władzę w Polsce.

Na Kukiz'15 jako największą siłę opozycyjną wskazało już tylko 3 proc. pytanych. SLD, PSL, partia KORWiN i KOD oscylują w graniach 1 proc.

TNS Polska zaznacza, że podobne badanie na temat opozycji zostało przeprowadzone w roku 2006, gdy u władzy było PiS. W porównaniu do wyników uzyskanych 10 lat temu znacząco mniej osób, wskazuje PO jako główną siłę opozycji. Różnica wynosi 18 proc.

Przypomnijmy, że wówczas na scenie politycznej istniały jeszcze: Liga Polskich Rodzin, Samoobrona Andrzeja Leppera, a SLD było formacją parlamentarną.

*Badanie "O pożytku z opozycji" zostało przeprowadzone w dniach 9 do 14 września 2016 r. na reprezentatywnej próbie 1059 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA