REKLAMA

OPZZ apeluje do wszystkich partii o rozwagę i dialog

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2016 16:28
OPZZ apeluje do wszystkich partii o rozwagę i dialog Kierownictwo OPZZ dodało, że potępia próby ograniczenia dostępu mediów do informacji i wprowadzania restrykcji wobec dziennikarzy sejmowych (fot. OPZZ/twitter)

• Zaniepokojenie zaostrzaniem sporu politycznego w kraju wyraziło kierownictwo OPZZ.
• Zaapelowało do wszystkich partii o rozwagę i przywrócenie dialogu, a do związkowców zrzeszonych w OPZZ o śledzenie rozwoju wydarzeń i ewentualną gotowość do solidarnego działania.

"Politycy powinni postępować odpowiedzialnie i zgodnie z zasadami demokratycznego państwa prawa" - czytamy w oświadczeniu kierownictwa związku.

"Nie może być zgody na to, aby Sejm RP głosował nad ważnymi projektami ustaw w sposób nietransparentny. Krytycznie oceniamy sposób procedowania ustawy budżetowej na 2017 rok. Ustawa, która jest kluczowa dla życia wszystkich Polaków i Polek, nie może być przyjmowana w sposób budzący wątpliwości prawne i z pogwałceniem podstawowych zasad kultury politycznej" - napisano.

Kierownictwo OPZZ dodało, że potępia próby ograniczenia dostępu mediów do informacji i wprowadzania restrykcji wobec dziennikarzy sejmowych. "Społeczeństwo musi mieć swobodny dostęp do informacji dotyczących funkcjonowania państwa" - podkreślono w oświadczeniu.

"Apelujemy do prezydenta RP Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, parlamentarzystów, partii rządzącej i środowisk opozycyjnych o nieeskalowanie kryzysu, który nie służy polskiemu społeczeństwu. Zwracamy się też do związkowców zrzeszonych w OPZZ, aby uważnie śledzili rozwój wydarzeń, monitorowali sytuację w zakładach pracy i byli gotowi do solidarnego działania" - czytamy w oświadczeniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • łowca komuchów 2016-12-19 17:33:43
    Komuchy z OPZZ, ubecja, kto następny zatroszczy się o to, by było po staremu? GRU?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA