REKLAMA

OPZZ krytykuje PiS: Zmieniliście swoje priorytety

  • Autor: PulsHR.pl
  • 25 lutego 2016 13:43
OPZZ krytykuje PiS: Zmieniliście swoje priorytety Jan Guz, przewodniczący OPZZ (Fot. PTWP)

W kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość rozbudziło nadzieje na pilne podjęcie problemów społecznych i poprawę warunków pracy. Jak jednak ocenia OPZZ, po przejęciu władzy przez PiS nastąpiła widoczna zmiana priorytetów i na czoło wysunęły się zagadnienia ustrojowo-polityczne.

Jak twierdzi OPZZ, nowelizacja ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, radiofonii i telewizji, służbie cywilnej, policji i prokuraturze doprowadzi do upartyjnienia kluczowych instytucji życia publicznego i może budzić poważne wątpliwości konstytucyjne.

- Niepokoi nas też zapowiadana skala zwolnień w służbie cywilnej i mediach publicznych, wdrażanych często z lekceważeniem praw pracowników. Nieakceptowalny jest także błyskawiczny tryb uchwalania ustaw, uniemożliwiający merytoryczną dyskusję - komentuje OPZZ.

Dla związków zawodowych i pracowników kluczowe są regulacje dotyczące rynku pracy i polityki społecznej. Część obietnic wyborczych została podjęta, ale na większość wciąż OPZZ oczekuje.

Program „Rodzina 500+"

Program, zgodnie z zapowiedzią, został przygotowany i wdrażany. Dla OPZZ jest to jeden z instrumentów wspierania polityki rodzinnej – oczekujemy od rządu dalszych, kompleksowych działań w tym obszarze i podwyższania wydatków na świadczenia społeczne. W naszej ocenie kryterium dochodowe na pierwsze dziecko zostało ustalone na zbyt niskim poziomie.

Czytaj dalej na portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hajer 2016-02-25 14:09:38
    Jaśku - dlaczego nie byłeś taki krytyczny za rządów PO-PSL. Daj PiS - owi trochę czasu ,ja ich rozumie , najpierw ograniczenie prawnej, a raczej bezprawnej działalności PO poprzez TK, i inne szkodliwe ustawy, a później mogą działać. Mam nadzieję że będą działać w dobrej wierze i dla dobra Polski! Towarzysze z SLD do czasu afery Starachowickiej i innych nic nie robili ,a przez ostatnie 8 lat wchodzili Tuskowi w żopu !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA