REKLAMA

Ordynacja wg PiS: Paweł Kukiz uzależnia dwie kadencje w samorządzie od dwóch kadencji w Sejmie

  • Autor: GP
  • 24 listopada 2017 10:25
Ordynacja wg PiS: Paweł Kukiz uzależnia dwie kadencje w samorządzie od dwóch kadencji w Sejmie Paweł Kukiz w czasie akcji stowarzyszenia "Potrafisz Polsko!" powiazanej z ruchem Kukiz'15. (fot.:facebook.com/kukizpawel)

W mediach społecznościowych Paweł Kukiz wyraził dezaprobatę ws. pomysłu likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW), ale jednocześnie nie wyklucza poparcia dla dwóch kadencji w samorządzie. Sejm proceduje zmiany w ordynacji wyborczej.

Paweł Kukiz napisał w piątek (24 listopada), że jest gotowy poprzeć w projekcie zmian ordynacji wyborczej zapis o dwóch kadencjach prezydenta, burmistrza i wójta. Jednak uzależnia takie poparcie wpisaniem takiego samego ograniczenia kadencji w parlamencie.

- Dziś (piątek - red.) ciąg dalszy debaty nad proponowaną przez PiS zmianą ordynacji do Samorządów - można było przeczytać na stronie Pawła Kukiza na Facebooku.- Absolutnie nie ma zgody na likwidację JOW. Możemy rozważyć dwukadencyjność w Samorządach ale pod warunkiem wprowadzenienia dwukadencyjności w SEJMIE!

Taką samą ocenę wygłosił w Radiu Opole poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski. Polityk w regionalnej rozgłośni stwierdził, że dwie kadencje są pożądane, jako mechanizm przewietrzenia sytuacji w niższych szczeblach władzy.

- Jestem zwolennikiem dwukadencyjności - zaczynał poseł w rozgłośni. - W województwie opolskim spotkałem się z wieloma wójtami i burmistrzami, nawet rządzącymi naście lat. Co zauważyłem, to ich pewność siebie. Traktują swoją miejscowości jako własność. Traktują je jak ojciec traktuje (swój) dom.

Po czym poseł posłuż się cytatem z serialu „Kariera Nikodema Dyzmy” (premiera 1980 r.), w którym bohater wykrzykuje, że „wszystko jest jego”. Ma to obrazować stosunek niektórych samorządowców do gmin i miast, którymi kierują - Dwukadencyjność odspawa ludzi (od stanowisk - red.) i odświeży samorządy - konkludował poseł Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA