REKLAMA

Orędzie: Jest spot z oświadczeniem premiera ws. II wojny światowej

  • Autor: PAP/AT
  • 04 lutego 2018 10:08
Orędzie: Jest spot z oświadczeniem premiera ws. II wojny światowej Cierpienie w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów - powiedział premier (fot.youtube.com)

Kancelaria premiera opublikowała film w języku angielskim zawierający oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie prawdy historycznej dotyczącej doświadczeń Polski z II wojny światowej.

W zamieszczonym na Twitterze "specjalnym filmie", przygotowanym przez KPRM z wykorzystaniem słów premiera z czwartkowego (1 luty) wystąpienia, pokazano m.in. archiwalne zdjęcia Polski z okresu II wojny światowej, fragmenty filmów dokumentalnych z ogromem zniszczeń w kraju i zabitymi bestialsko ludźmi.

"Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją. Praktycznie każda polska rodzina opłakiwała stratę swoich najbliższych" - powiedział m.in. szef polskiego rządu.

Podkreślił też, że Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy, a śmierć i cierpienie w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów.

Czytaj też: YouTube przeprasza za błąd w tłumaczeniu orędzia premiera

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Holocaust był niewyobrażalną zbrodnią. "Próby jej negowania zawsze powinny spotykać się z jednoznacznym potępieniem" - podkreślił premier. Tłumaczył też pobudki przyświecające nowelizacji ustawy o IPN: "Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie. Ta prawda musi być chroniona, ponieważ jest częścią prawdy o Holokauście".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA