REKLAMA

Organizacje lekarzy nie rekomendują wystawiania e-zwolnień

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl/JS
  • 26 stycznia 2016 09:38
Organizacje lekarzy nie rekomendują wystawiania e-zwolnień Nie rekomendują wystawiania e-zwolnień do czasu poprawek w aplikacji (fot. PTWP)

Przedstawiciele Federacji Porozumienie Zielonogórskie, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia nie rekomendują lekarzom zakładania kont na portalu i wystawiania zwolnień w systemie elektronicznym ZUS do czasu poprawek w aplikacji.

Jak podano w stanowisku opublikowanym na stronie Porozumienia Zielonogórskiego, przedstawiciele Porozumienia Organizacji Lekarskich (POL) oczekują:

1. Radykalnego uproszczenia systemu wystawiania e-zwolnień, tak by rolą lekarza było określenie rozpoznania i czasu niezdolności do pracy, a wszystkie pozostałe elementy procedury (np. określenie adresu pobytu, płatników składek) odbywały się poza obowiązkami lekarza.

2. Stworzenia przez ZUS interfejsu pozwalającego na swobodne komunikowanie się z systemem e-ZLA aplikacji gabinetowych.

Dzisiaj lekarz w celu wystawienia zwolnienia musi logować się na portalu e-zwolnień, często wielokrotnie w ciągu dnia.

Czytaj całość na www.rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdecydowany 2016-01-26 12:05:44
    Dodajmy organizacje przestępczo - łapówkarskie nie mogą oderwać się od koryta !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA