REKLAMA

Organizacje pozarządowe piszą do premier w sprawie aktów przemocy

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2016 23:05
Organizacje pozarządowe piszą do premier w sprawie aktów przemocy Przedstawiciele 318 organizacji pozarządowych wystąpili z apelem do premier Beaty Szydło (fot. amnesty.org.pl)

• Przedstawiciele 318 organizacji pozarządowych wystąpili z apelem do premier Beaty Szydło o zdecydowane przeciwstawienie się aktom agresji wobec organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka, równych praw i tolerancji.
• Domagają się też "podjęcia konkretnych kroków w kierunku przeciwdziałania narastającej fali agresji i nienawiści wobec innych".

"W ciągu ostatnich tygodni kilkakrotnie doszło do aktów fizycznej i słownej agresji wobec osób o odmiennym kolorze skóry a także wobec działaczy i działaczek organizacji pozarządowych promujących wartości społeczeństwa otwartego. Obiektem nienawistnych ataków w przestrzeni publicznej i w Internecie stały się takie organizacje jak Lambda, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja Klamra, inicjatywa HejtStop, Amnesty International. Gwałtownie postępuje eskalacja agresji. Od obelg, szkalowania, gróźb karalnych i nawoływań do przemocy napastnicy przechodzą do czynów. Dochodzi do napaści na siedziby organizacji, prób wtargnięcia do biur, niszczenia mienia" - napisali przedstawiciele organizacji w liście do premier Beaty Szydło.

Sygnatariusze oczekują od premier i rządu "publicznego potępienia aktów nienawiści i agresji wobec osób i organizacji występujących w obronie praw obywatelskich i sprzeciwiających się szerzeniu nienawiści oraz podjęcia działań, które postawią tamę fali agresji i nienawiści wobec innych".

"Bez zdecydowanych działań ze strony władz dzisiejsze groźby i ataki na siedziby organizacji, jutro mogą przerodzić się w przemoc fizyczną wobec konkretnych osób. Może dojść do tragedii. Zróbmy wszystko, żeby tego uniknąć" - głosi list, który nosi datę 3 marca 2016 roku.

W ostatnią sobotę w siedzibie Kampanii Przeciw Homofobii z przedstawicielami i przedstawicielkami organizacji pozarządowych m.in. Amnesty International Polska, KPH oraz Stowarzyszenia Lambda Warszawa spotkał się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Spotkanie miało związek m.in. z ubiegłotygodniowym atakiem na siedzibę KPH - trzech młodych mężczyzn wykrzykując obraźliwe słowa, uderzając i kopiąc w drzwi, usiłowało wedrzeć się do biura organizacji. Wezwano policję, jednak napastnicy zdążyli uciec przed przybyciem funkcjonariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • s 2016-03-10 10:07:42
    Ja jako obywatel żądam od organizacji żeby uwzględniły moje prawa i nie promowały nachalnie ,szczególnie mniejszości seksualnych, ich praw w postaci przejazdów platform po ulicach miast na których wręcz odbywają się akty seksualne homoseksualistów i innych orientacji.Nikt ze społeczeństwa nie ma nic przeciwko temu żeby załatwiali swoje potrzeby w zaciszu domowym jak to robią heteroseksualni którzy nie jeżdżą na platformach i nie kopulują na nich. Że dochodzi czasami do incydentów to jest wina tych co próbują nachalnie zmienić porządek natury .
  • wdzivny 2016-03-10 08:43:39
    Kiedyś było Hitlerjungen, dziś wyrasta Kaczyjungen. Widać, że dawno nie było wojny, więc szykuje się powtórka z historii.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA