REKLAMA

Organizatorzy spodziewają się 500 tys. osób na mszy św. otwierającej ŚDM

  • Autor: PAP/JS
  • 26 lipca 2016 12:24
Organizatorzy spodziewają się 500 tys. osób na mszy św. otwierającej ŚDM (fot. Wikipedia CC-BY-SA-3.0)

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie spodziewają się, że we mszy św. otwierającej to wydarzenie we wtorek (26 lipca) weźmie udział 500 tys. osób.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach. Modlitwie będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, on też wygłosi homilię.

"Oczekujemy, że dzisiaj podczas mszy św. otwarcia Światowych Dni Młodzieży, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy, będzie 500 tys. młodych ludzi" - powiedziała na konferencji prasowej we wtorek Paulina Guzik z komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

"To jest oczywiście spodziewana liczba. Nie wiemy, czy dokładnie tyle się pojawi. Będziemy starali się to rejestrować na bieżąco" - zastrzegła Guzik w rozmowie z PAP.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży: Kalendarium wydarzeń i wizyty papieża Franciszka

Jej zdaniem wiele zależy od tego, ilu ludzi zdecydowało się spontanicznie przyjechać do Krakowa. "Myślę, że już zobaczyli relacje, jak fajne, kolorowe i radosne jest to wydarzenie. Mamy nadzieje, że wielu jeszcze spontanicznie przyjedzie" - dodała.

Na ŚDM zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów z 187 krajów. Najwięcej uczestników pochodzi z Polski - prawie 80 tys., ponad 60 tys. z Włoch, 32 tys. z Francji, 30 tys. Hiszpanii i 23 tys. z USA. Liczne grupy przyjechały też z Niemiec, Brazylii, Czech, Słowacji i Portugalii.

Podczas rejestracji last minute zarejestrowało się ponad 8 tys. pielgrzymów.

Światowe Dni Młodzieży 2016 odbywają się "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" i potrwają do niedzieli w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką. Od środy w ŚDM będzie uczestniczył papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA