REKLAMA

Orliki Tuska do odstrzału

  • Autor: PAP/JS
  • 09 sierpnia 2016 07:37
Orliki Tuska do odstrzału Program budowy boisk sportowych PO pochłonął miliard zł (fot.sxc.hu)

• Program budowy boisk sportowych PO pochłonął miliard zł.
• Spośród 2600 obiektów kilkaset potrzebuje pilnego remontu.
• Rząd PiS planuje jednak pogrzebanie sztandarowego programu poprzedników. Nie da ani grosza na ich modernizację – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli obiekty te nie zostaną wyremontowane, połowa z nich stanie się zagrożeniem dla dzieci - czytamy w artykule.

Zdaniem ministra sportu Witolda Bańki, z którym rozmawiał dziennik, konieczność remontu orlików "pokazuje sposób, w jaki budowano te obiekty".

Inaczej ocenia sprawę Ireneusz Raś, współtwórca koncepcji budowy boisk, przewodniczący sejmowej komisji sportu. - To przecież normalne, że zużywa się coś, z czego ludzie korzystają - zżyma się w rozmowie z dziennikarzami DGP.

Czytaj też: Ziobro: były plany, aby w Polsce utworzyć obozy dla uchodźców

"Umowy między resortem sportu a samorządami ws. orlików są tak sformułowane, że pieniądze na remonty powinni znaleźć lokalni działacze" - przypomina gazeta. Resort nie dysponuje jednak środkami na ten cel. "Naprawa zaniedbanej połowy boisk w kraju wymagałaby nakładów na poziomie nawet 500 mln zł" - wyjaśnia.

"Problem w tym, że części orlików zaraz nie będzie. Młodym sportowcom zostaną zatem sale gimnastyczne lub szkolne korytarze. Jak w latach 80." - podsumowuje DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pani_w_okularach 2016-08-09 13:39:29
    jak dobrze,, wreszcie ktoś pomyślał, orliki były ogrodzone i młodzież nie mogłą na nich grać bo trawa się niszczyłą, klasyczny Girek - otwierali orlik jak telewizja przyjeżdżałąREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA