REKLAMA

Osiem instytucji kultury dostanie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury

  • Autor: PAP/AT
  • 18 października 2017 12:32
Osiem instytucji kultury dostanie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury 20 czerwca wchodzi w życie ustawa o restytucji narodowych dóbr kultury (Piotr Gliński, fot.mkidn.gov.pl)

W siedzibie MKiDN z udziałem wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego podpisano osiem umów o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej - Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

• Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński podpisał w Warszawie umowy o dofinansowanie ośmiu instytucji kultury.

• Dobrze, że sprawnie wydawane są pieniądze inwestycyjne na kulturę - powiedział minister.

• To są bardzo ciekawe projekty - dodał.

W środę (18 października) w siedzibie MKiDN z udziałem wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego podpisano osiem umów o dofinansowanie w ramach VIII osi priorytetowej - Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

"Dobrze, że sprawnie wydawane są pieniądze inwestycyjne na kulturę, gratuluję beneficjentom udziału i oczekuję szybkiego i sprawnego skończenia tych inwestycji" - powiedział Gliński. "To są bardzo ciekawe projekty" - dodał.

"To, co było zaplanowane na cztery lata zrobiliśmy w ministerstwie (...) przez dwa lata. Środki europejskiej przeznaczone w tej perspektywie budżetowej na kulturę na inwestycje, poprzez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały rozdysponowane. Ponieważ zostały tak szybko rozdysponowane, to my oczywiście liczmy na dogrywkę i Ministerstwo Rozwoju mam nadzieję, że tę dogrywkę nam da, czyli dostaniemy dodatkowe środki" - podkreślił Gliński.

Przedstawiciele ośmiu beneficjentów podpisali umowy o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, VIII oś Priorytetowa Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury (fot.mkidn.gov.pl)

Beneficjentami programu są: Parafia Rzymskokatolicka Wszystkich Świętych w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Gmina Grodzisk Mazowiecki oraz Fundacja Drabina Rozwoju.

Łączna wartość dofinansowania ze środków unijnych w umowach, które zostały podpisane to ponad 72 mln 600 tys. zł. Natomiast dofinansowanie w ramach środków pochodzących z budżetu państwa wyniesie ponad 13 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman Kafel 2017-10-19 03:02:24
    Artysci..ludzie Sztuki..rzadko kiedy moga sie utrzymac z tworczosci...Najczesciej potrzebuja Mecenatu ..Sponsora...zatem Panstwo od zarania bylo jest i pozostanie najwiekszym Sponsorem.... Chcialbym grzecznei zapytac - skoro oglaszaja, ZE BEDA FINANSOWAC..... KOGO?????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA