REKLAMA

Ośmiorniczki i obiady: To był dzień Radosława Sikorskiego

  • Autor: Anna Trojanowska
  • 28 października 2015 22:50
Ośmiorniczki i obiady: To był dzień Radosława Sikorskiego - Co do ośmiorniczek to przypominam, że jedzenie drogich kolacji na koszt podatnika jest częścią pracy ministra spraw zagranicznych - uważa Radosław Sikorski (fot.pixabay.com)

Ostatnio w internecie wrze wokół osoby Radosława Sikorskiego, byłego ministra spraw zagranicznych. Zaczęło się od ośmiorniczek, a skończyło na obiadach i śniadaniu.

Jedzenie drogich kolacji to praca

- Niech on idzie do tego Lidla po te ośmiorniczki – tak Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, odniosła się do słów Radosława Sikorskiego, byłego ministra spraw zagranicznych o potrzebie "nowego przywództwa" w Platformie Obywatelskiej po przegranych wyborach parlamentarnych.

Prezydent oczywiście za swoje słowa przeprosiła jednak jej słowa widocznie zabolały Sikorskiego.

- Co do ośmiorniczek to przypominam, że jedzenie drogich kolacji na koszt podatnika jest częścią pracy ministra spraw zagranicznych. Na przyszłość proponuję aby Biuletyn Informacji Publicznej MSZ publikował jadłospisy posiłków ministra SZ, krajowych i zagranicznych - skomentował na swoim Twitterze były minister.

Można taniej

Słowa te z kolei nie spodobały się Markowi Magierowskiemu, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, który udowodnił, że można taniej.


fot.twitter.com

Wpis Sikorskiego zbulwersował także internautów.

fot.twitter.com

 

fot.twitter.com

 

fot.twitter.com

 

Kłótnia o śniadania i obiady

To nie jedyne zamieszanie wokół byłego ministra spraw zagranicznych. Inna odsłona na Twitterze odnosi się do dawnej przyjaźni Radosława Sikorskiego i jego żony Anne Applebaum z dziennikarzem Łukaszem Warzechą.

- Zapomniałeś mi podziękować za robienie ci obiadów, przygotowywanie śniadań itd., gdy spędziłeś wiele dni w moim domu – napisała Anne Applebaum na Twitterze, zwracając się do Łukasza Warzechy.

Była to reakcja na atak dziennikarza i wymianę zdań dotyczących opinii wyrażanych przez dziennikarkę. Warzecha napisał wcześniej, że żona Radosława Sikorskiego "forsuje najprymitywniejszą partyjną narrację PO", dołączając się tym samym do "upadku" byłego ministra spraw zagranicznych i marszałka Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kochamjaktusk 2015-10-28 23:30:53
    no strasznie to zabawne, panie sikorski. poczucie humoru gonde prymitywa spod budki z piwem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA