REKLAMA

OSP powstrzyma ekologiczne katastrofy. Zapłaci m.in. MSWiA

  • Autor: bad
  • 04 sierpnia 2016 16:02
OSP powstrzyma ekologiczne katastrofy. Zapłaci m.in. MSWiA W siedzibie Funduszu odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano decyzję o dofinansowaniu zakupu samochodów pożarniczych. Fot. mat. prasowe

• Ochotnicza Straż Pożarna na Dolnym Śląsku w tym roku otrzyma 18 nowoczesnych pojazdów używanych w akcji ratowniczych podczas katastrof chemiczno-ekologicznych, powodzi, pożarów i wypadków drogowych.
• Całkowita wartość sprzętu to blisko 11 mln złotych.
• Środki finansowe na zakup sprzętu będą pochodziły m.in. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

1,3 mln złotych to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W siedzibie Funduszu odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano decyzję o dofinansowaniu zakupu samochodów pożarniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych na 2016 r.

Ważny dokument podpisali przedstawiciele zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu: Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu; Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu i Wacław Dziendziel, prezes zarządu, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Dolnośląskiego.

Środki finansowe na zakup sprzętu będą pochodziły także z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i z budżetów gmin. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i dolnośląskich samorządów. Uczestnikami spotkania był także Hubert Papaj, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu i Krzysztof Strynkowski, pełnomocnik zarządu Funduszu.

Dzięki nowym pojazdom strażacy będą mogli podejmować skuteczne akcje zapobiegające skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie pożarów czy wypadków komunikacyjnych. W akcjach pomoże im nowoczesne wyposażenie, m.in. instalacje zraszaczowe do usuwania lub ograniczania stref skażeń chemicznych wodne zapory elastyczne, zbieracze olejowe z pompami i zbiorniki pneumatyczne do zbierania zanieczyszczeń oraz czujniki stężeń niebezpiecznych gazów: metanu, tlenku węgla i siarkowodoru.

Dzięki dotacjom z WFOŚiGW we Wrocławiu o wartości blisko 14 mln złotych w latach 2010-2015 dolnośląska Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna pozyskała 90 nowoczesnych pojazdów wyposażonych w sprzęt używany m.in. podczas katastrof chemiczno-ekologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA