REKLAMA

Oszuści znów grasują w sieci. MF ostrzega przed fałszywymi e-mailami

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lipca 2016 10:29
Oszuści znów grasują w sieci. MF ostrzega przed fałszywymi e-mailami Lepiej nie otwierać takich wiadomości, ani załączników (Fot. Shutterstock.com)

• Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, które informują o "kontroli podatkowej", „ukrywaniu dochodów" lub „wyznaczonej kontroli dochodów".
• Lepiej nie otwierać takich wiadomości, ani załączników.

"Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika. Załącznik zawiera kod złośliwy. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!" - napisano w komunikacie MF.

Jak wynika z informacji resortu, rozsyłane przez cyberprzestępców e-maile nie zawierają polskich znaków.

Czytaj też: "Wyprawka szkolna": Blisko 24 mln zł na pomoc uczniom niepełnosprawnym

W wiadomościach dotyczących "wyznaczonej kontroli dochodów", można przeczytać m.in.: "W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego równiez jest zalaczona do dokumentu (...)".

Podobne wiadomości dotyczą "ukrywania dochodów" oraz "kontroli podatkowej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA