REKLAMA

Państwo wybuduje 3 tys. tanich mieszkań czynszowych

  • Autor: PAP/JS
  • 10 marca 2016 08:05
Państwo wybuduje 3 tys. tanich mieszkań czynszowych Kluczem do sukcesu ma być cena metra kwadratowego, która nie powinna być wyższa niż ok. 3 tys. (fot. : www.mr.gov.pl)

• Budowę prawie trzech tysięcy tanich mieszkań czynszowych wesprze państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.
• Rząd w kolejnych latach chce rozszerzyć ten program, głównie z myślą o rodzinach z dziećmi - pisze "Nasz Dziennik".

Wnioski do BGK złożyło 45 inwestorów z całego kraju (przede wszystkim są to towarzystwa budownictwa społecznego), którzy planują wybudowanie 2996 mieszkań.

Mieszkania te będą wynajmowane osobom, których nie stać na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego lub płacenie komercyjnego czynszu za wynajem.

Kluczem do sukcesu ma być cena metra kwadratowego, która nie powinna być wyższa niż ok. 3 tys. złotych powiedział gazecie Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Rząd obniży koszty budowy tych mieszkań przede wszystkim przez to, że będzie przekazywał inwestorom za darmo państwowe grunty, na których staną czynszówki - podkreśla gazeta.

Czytaj też: Kazimierz Smoliński o programie budowy tanich mieszkań: "Wybudują je samorządowe spółki non-profit"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gość 67 2016-03-11 13:25:24
    Według statystyki GUS, w latach 1971-1978 zbudowano ponad 2,2 mln mieszkań, czyli niewiele mniej niż w ostatnich 20 latach. Rocznie zaś przybywało ok. 270 tys. nowych mieszkań. Dla porównania: w 2008 r., najlepszym dla budownictwa obecnego wieku, oddano do użytkowania 165 tys. mieszkań. To najlepszy komentarz do tak mizernych planów rządu. Koszt tych mieszkań to: 3.000 mieszkań x 50 m2 x 3.000 zł/m2=450 milionów. Co to jest w skali Państwa, to wręcz żarty ze społeczeństwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA