REKLAMA

Państwowa Inspekcja Pracy potrzebuje nowych przepisów

  • Autor: pulshr.pl
  • 11 lutego 2016 09:59
Państwowa Inspekcja Pracy potrzebuje nowych przepisów - Niektóre rozwiązanie w sposób znaczący blokują sprawne i skuteczne działanie PIP – uważa Roman Giedrojć. Na zdjęciu odbierający nominację na głównego inspektora pracy od Marszałeka Sejmu. (fot.:pip.gov.pl)

• Państwowej Inspekcji Pracy potrzebne są nowe przepisy.
• Inspektor nie może kontrolować bez upoważnienia.
• Wypadków jest mniej, ale czy statystykom można wierzyć?

- Do zwiększenia skuteczności Państwowej Inspekcji Pracy konieczne są zmiany w przepisach. Ustawodawca tylko częściowo wyposażył inspektorów pracy w adekwatne do zadań uprawnienia i środki prawne – stwierdził podczas posiedzenia sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć. – Niektóre rozwiązanie w sposób znaczący blokują sprawne i skuteczne działanie PIP – kontynuował Giedrojć.

Główny Inspektor Pracy podkreślił, że szybkiej korekty wymagają szczególnie te przepisy, które ułatwiają pracodawcom obchodzenie prawa.

Doświadczenia PIP wykazują, że wielu pracodawców świadomie łamie prawo, bowiem korzyści płynące z zatrudniania pracowników niezgodnie z prawem są większe niż kary nakładane przez inspektorów pracy i sądy. Dodatkowym utrudnieniem działalności inspektorów pracy są niespójne przepisy.

Czytaj dalej na stronach portalu pulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA