REKLAMA

Państwowe spółki pod większym nadzorem premiera

  • Autor: PAP/AT
  • 05 października 2017 06:27
Państwowe spółki pod większym nadzorem premiera Zmianą jest rozszerzenie na wszystkie spółki z udziałem skarbu państwa kompetencji nadzorczych premiera(fot.shutterstock)

Będą zmiany w ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw. Przykuwającą wzrok zmianą jest rozszerzenie na wszystkie spółki z udziałem skarbu państwa kompetencji nadzorczych premiera, ale mała rewolucja szykuje się w zasadach wynagradzania zarządów państwowych spółek.

Nowe reguły wynagradzania zarządów państwowych spółek nie tylko obniżyły pensje, ale też odebrały prawo do urlopu. Szykują się zmiany. - pisze "Puls Biznesu".

"W tym tygodniu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw. Przykuwającą wzrok zmianą jest rozszerzenie na wszystkie spółki z udziałem skarbu państwa kompetencji nadzorczych premiera, ale mała rewolucja szykuje się w zasadach wynagradzania zarządów państwowych spółek, które wprowadzono w ubiegłym roku" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

"Konkretnych zapisów projektów jeszcze nie ma, ale wiadomo, że najważniejsze zmiany dotyczą m.in. przyznania członkom zarządów prawa do płatnej przerwy w świadczeniu usług (czyli po prostu do urlopu) i świadczeń dodatkowych, które może przyznać walne zgromadzenie. Do wynagrodzeń członków zarządów ma być też doliczany VAT, co do tej pory nie było jasne. W efekcie menadżerowie musieli występować do Ministerstwa Finansów z wnioskami o indywidualne interpretacje podatkowe" - informuje "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA