REKLAMA

Papież nie przekonał Polaków. Nadal nie chcemy uchodźców

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 sierpnia 2016 14:50
Papież nie przekonał Polaków. Nadal nie chcemy uchodźców Większość Polaków twierdzi, że słowa papieża Franciszka nie zmieniły ich nastawienia w kwestii przyjmowania uchodźców. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Słowa dotyczące sytuacji uchodźców i imigrantów, a także solidarności i otwartości wobec osób pochodzących z innych kultur i narodów, są często obecne w publicznych wystąpieniach papieża Franciszka.
• Takie wątki poruszył on również w przemówieniach i homiliach wygłoszonych w trakcie pobytu w Polsce, podczas Światowych Dni Młodzieży.

Słowa papieża nie przemówiły jednak do Polaków. Tak wynika z ankiety, jaką na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadził instytut  IBRIS.

33 proc. ankietowanych stwierdziło, że słowa Franciszka zmieniły ich nastawienie w kwestii przyjmowania uchodźców. 60 proc. badanych uważa, że nie miały one na nich żadnego wpływu.

Jak wynika z badania, najbardziej na Polaków oddziaływały słowa papieża o pomocy potrzebującym. 76 proc. respondentów uznało, że Ojciec Święty zmienił ich podejście do tej sprawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA