REKLAMA

Para prezydencka przekaże we wtorek prezenty w ramach akcji "Szlachetna Paczka"

  • Autor: PAP/JS
  • 02 grudnia 2017 15:58
Para prezydencka przekaże we wtorek prezenty w ramach akcji "Szlachetna Paczka" Para prezydencka spotka się też z dziećmi i wolontariuszami siostrzanego projektu: "Akademia Przyszłości" (fot. pixabay.com)

Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przekażą we wtorek (5 grudnia), za pośrednictwem wolontariuszy, prezenty dla potrzebującej rodziny w ramach akcji "Szlachetna paczka" - poinformowało w komunikacie Stowarzyszenie Wiosna.

Para prezydencka spotka się też z dziećmi i wolontariuszami siostrzanego projektu: "Akademia Przyszłości" - czytamy w komunikacie.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele stowarzyszenia Wiosna wraz z pomysłodawcą obu programów - ks. Jackiem Stryczkiem.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, w tym roku spotkanie wolontariuszy z parą prezydencką będzie miało szczególny wymiar, gdyż we wtorek 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. "Zapraszając wolontariuszy Szlachetnej Paczki do Pałacu Prezydenckiego, Pan Prezydent chce nie tylko docenić ich pracę i zaangażowanie, ale też zwrócić uwagę opinii publicznej na to, jak ważną społecznie pełnią rolę" - zaznaczono.

Inicjatorzy przedsięwzięcia przypomnieli, że jako pierwsza spośród pierwszych dam do akcji dołączyła Maria Kaczyńska, która przygotowała świąteczne prezenty dla wielodzietnej rodziny z woj. warmińsko-mazurskiego. W kolejnych latach "Szlachetną Paczkę" wspierali Anna i Bronisław Komorowscy, a od dwóch lat robi to prezydent Duda wraz z małżonką.

Jak informują organizatorzy, wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli w tym roku - oprócz pary prezydenckiej - m.in. piłkarze reprezentacji Polski, czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.

W czasie wtorkowego spotkania prezydent ufunduje również "Indeks Sukcesów" dwojgu dzieciom w ramach siostrzanego przedsięwzięcia "Szlachetnej Paczki" - "Akademii Przyszłości". Pozwoli on sfinansować całoroczny cykl indywidualnych spotkań dziecka z wolontariuszem-tutorem.

Akcja "Szlachetna Paczka" działa od 2001 r. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku ponad 11 tys. wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji "Szlachetnej Paczki" liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy. Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA