REKLAMA

Parlament, ministerstwa i sądy powinny świecić przykładem w kwestii zatrudnienia

  • Autor: PulsHR.pl
  • 17 marca 2016 11:20
Parlament, ministerstwa i sądy powinny świecić przykładem w kwestii zatrudnienia Sektor publiczny w dużym stopniu odpowiada za niskie płace w agencjach ochrony. (fot.:pixabay.com)

• Parlament, ministerstwa i sądy powinny dawać przykład pracodawcom, a tymczasem same stosują praktyki, z którymi wszelkimi sposobami chcą walczyć.
• Powszechnie nie stosuje się bowiem tzw. klauzul społecznych w zamówieniach publicznych – oceniają Pracodawcy RP.

Z kontroli przeprowadzonych przez NIK wynika, że administracja państwowa powszechnie korzysta z umów cywilnoprawnych. Umowy te nierzadko stosowane są w miejsce umów o pracę, co stanowi łamanie prawa. Okazuje się więc, że administracja, zamiast dawać przykład pracodawcom, sama stosuje praktyki uznawane – również przez nią samą – za patologiczne – pisze w oświadczeniu Stowarzyszenie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Pracodawcy przypominają, że najwięcej umów cywilnoprawnych zostało zawartych przez Kancelarię Sejmu – 2565, Kancelarię Senatu – 1275, MEN – 1165, NBP – 966, Ministerstwo Zdrowia – 848 i MPiPS – 764.

Przeczytaj więcej o temacie na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA