REKLAMA

Parowar i sokowirówka - zakupy kancelarii Komorowskiego

  • Autor: GP | Kancelaria Prezydenta RP
  • 19 listopada 2015 15:43
Parowar i sokowirówka - zakupy kancelarii Komorowskiego Raport stwierdza braki w majątku Kancelarii Prezydenta RP (fot. Łukasz Plewnia, flickr.com)

W opublikowanym raporcie o stanie i wydatkach Kancelarii Prezydenta RP znajdujemy informacje o wartości upominków, które zakupiono w latach urzędowania prezydenta Bronisława Komorowskiego. Urzędnicy prezydenta Dudy dopatrują się też znamion przestępstwa kradzieży.

Dokument, sporządzony po audycie, jest dokładną analizą finansów i wydatków poprzedniego zespołu, który dysponował majątkiem Kancelarii. Prócz dokładnych wyliczeń finansowych zawiera informacje o zakupach jakich dokonano latem roku 2015.

Dziwne upominki

Autorzy raportu zwracają uwagę na szereg zakupów, których dokonano w lipcu tego roku. Już po elekcji prezydenckiej, w wyniku której urząd miał objąć Andrzej Duda.

Wśród zakupionych przedmiotów  były: wart 999 złotych zegarek, laptopy i tablety o łącznej wartości ponad trzydziestu dwóch tysięcy złotych. Gdy największe zdziwienie mogą budzić ekspresy do kawy, sokowirówka i parowar. Te przedmioty zakupiono z funduszu przeznaczonego na upominki.

Majątek Kancelarii w willi w Promniku

Raport wymienia też wiele sprzętów, które były na wyposażeniu różnych budynków, którymi dysponuje Kancelaria w całym kraju. Przeprowadzone spisy kontrolne wykazują, że w rezydencji prezydenckiej w Promniku brakuje sokowirówki, o wartości blisko 500 zł.

W tej samej rezydencji, do utylizacji przekazano szereg wyposażenia, nie starszego niż 3 lata. Było to głównie wyposażenie gospodarcze – żelazko, metalowa szafa o wartości powyżej dwóch tysięcy złotych i trzydziestodwucalowy telewizor.

Wśród całego, zutylizowanego wyposażenia był też ekspres do kawy za 4 299 złotych.

Zawiadomienie do prokuratury

Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, po opublikowaniu audytu, zapowiedział doniesienie do prokuratury. Czytamy w dokumencie, że alarmującym jest stan jaki zastano w Klarysewie.

Raport zwraca uwagę na rejestr gości w rezydencji. Wynika z niego, iż w dniu 7 sierpnia 2015 roku ówczesny kierownik Rezydencji w Promniku, cytujemy "wywiózł metalowe regały". Według autorów dokumentu meble nie znajdują się obecnie na stanie rezydencji Promnik. Co potwierdziła komisja inwentaryzacyjna wykonującą spis w dniach od 29 września do 6 października 2015r. Według niej firma odbierająca likwidowane składniki majątku potwierdziła odbiór wszystkich metalowych regałów, które były zgłoszone do likwidacji, co stoi w sprzeczności z informacjami z 7 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA