REKLAMA

Partia KORWiN zbiera podpisy pod czterema projektami ustaw

 • Autor: GP
 • 27 listopada 2015 09:31

Pozostająca poza parlamentem partia Janusza Korwin-Mikkego zdecydowała się wprowadzać ustawy przez projekty obywatelskie. Lider nawołuje do podpisów w kwestiach wycofania się z Konwencji Dublińskiej (o ograniczeniu przyjmowania „uchodźców”), o przywróceniu kary śmierci, o poszerzeniu dostępu do broni i o zakazie finansowania partii politycznych z budżetu.

Partia ma za cel zebrać pod każdym projektem wymagane ustawowo i konstytucyjnie sto tysięcy podpisów. Janusz Korwin-Mikke apeluje do swoich zwolenników o aktywizację, bo sytuacja i procedury w UE, w jego ocenie, doprowadzą do zaostrzenia np. przepisów o posiadaniu broni. Winne są temu zamach terrorystyczne i rosnące poczucie zagrożenia.

Podjęta inicjatywa jest realizacją sztandarowych postulatów, o jakie od lat walczy Janusz Korwin-Mikke i jego zwolennicy.

Walka o dostęp do broni na forum UE

- Komisja Europejska podejmuje próby zaostrzenia dostępu do broni - mówi Janusz Korwin-Mikke w internetowym klipie. - To nie jest bardzo groźne, bo kraje europejskie maja łatwiejszy dostęp do broni niż w Polsce. (...) Co nie zmienia faktu, że groźna jest sama tendencja.

Kontrowersyjny europoseł nawiązał do ataków w Paryżu. W jego ocenie swobodniejszy dostęp do broni pozwoliłby szybciej zneutralizować atakujących terrorystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Marek.S 2016-04-26 20:43:20
  Podpisuj się pod powyższymi projektami, dobra robota Januszu!
 • Mek 2016-04-26 19:53:52
  Korwin oczywiście ma rację, iż łatwiejszy dostęp do broni powstrzymałby zapędy islamistów. Ale przeież socjaliści nigdy się nie zgodzą na pełny dostęp do broni dla nas Polaków. Zachowują sie tak, jakbyśmy nadal byli pod czyimś zaborem. W UE i na świecie zauważam tendencje do radykalnego ograniczania naszej wolności pod byle pretekstem - a to terroryści walczący o swoja niepodległośc i swoje państwo, albo religijni fanatycy wysadzający się w powietrze ... ale najczęściej jest to "dla naszego bezpieczeństwa" czyli dla naszego dobra. Dla naszego dobra mogą nas wkrótce pozamykac w obozach, nakładac na nas kary pod byle pretekstem, ograniczać naszą komunikację poprzez utrudnienie dostępu do netu itd.... Dlaczego My świadomi Polacy mamy się na coś takiego godzić?
 • mwmw 2015-11-27 10:31:19
  Brawo Panie Korwin. To jedyny rozsądny polityk i ma zawsze mój głos i mojej rodziny też.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA