REKLAMA

Partia razem przeciw nierówności mężczyzn i kobiet w pracy

  • Autor: PAP
  • 25 kwietnia 2017 13:05
Partia razem przeciw nierówności mężczyzn i kobiet w pracy Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Partii Razem (fot.facebook)

Nierówność płac kobiet i mężczyzn, mobbing, nadużywanie umów śmieciowych oraz samozatrudnienia - to według Partii Razem tylko niektóre przejawy dyskryminacji kobiet na rynku pracy.

Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Partii Razem podkreśliła we wtorek (25 kwietnia) na konferencji prasowej, że w Polsce występuje problem nierówności płac mężczyzn i kobiet.

"Wszystkie raportu wskazują, że mamy te problemy. W zależności od branży to jest nawet od kilku do kilkudziesięciu proc. różnicy. Powiedzmy to jasno, kobiety w Polsce zarabiają mniej niż mężczyźni" - powiedziała.

Partia Razem uważa, że jednym ze sposobów ograniczenia nierówności płac mężczyzn i kobiet jest wprowadzenia jawności wynagrodzenia w przedsiębiorstwach.

"Nikt nam praw nie da w prezencie. Żebyśmy mogły o nie skutecznie zawalczyć, najpierw musimy wiedzieć, że są one łamane. Dlatego ujawnienie tej dyskryminacji jest bardzo istotne" - zaznaczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z zarządu krajowego Partii Razem.

Według Zawiszy w Polsce nadużywa się umów śmieciowych oraz samozatrudnienia.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA