REKLAMA

Partie na Instagramie. Nowoczesna ma się czym chwalić

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2016 11:11
Partie na Instagramie. Nowoczesna ma się czym chwalić Partia Ryszarda Petru może się cieszyć najwyższym wynikiem obserwujących wśród opcji politycznych na Instagramie.(fot.:twitter.com/_nowoczesna)

● Partie polityczne na Instagramie szukają nowego kanału komunikacji.
● W lipcu 2016 roku najlepszy wynik w liczbie osób, do których dociera partia na tej platformie społecznościowej, osiągnęła Nowoczesna.
● Za nią plasują się PiS, ruch Kukiz'15 i Platforma Obywatelska.

Zestawienie osób, które obserwują partie polityczne na platformie społecznościowej Instagram pokazuje, że największy zasięg w medium skupionym na publikowaniu zdjęć osiąga Nowoczesna. We wtorek (12 lipca) profil młodej partii opozycyjnej był śledzony przez 5730 użytkowników platformy.

Ostatni wpis przedstawiał Ryszarda Petru w czasie spotkania z ministrami obrony innych państw NATO.

Następną partią parlamentarną, która założyła i prowadzi regularnie profil na Instagramie jest rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Partię Jarosława Kaczyńskiego chce obserwować 2790 osób.

Dalej Kukiz'15. Inicjatywa muzyka i rockmana skupia wokół siebie na Instagramie 2530 osób. Partia we wtorek (12 lipca) w serwisie przypominała o tragedii wołyńskiej postem, który apelował o zapalenie świecy i pamięć ofiar.

Z partii parlamentarnych, które są obecne na Instagramie najmniej obserwujących udało się zgromadzić Platformie Obywatelskiej. Partia Grzegorza Schetyny nie przekroczyła jeszcze progu dwóch tysięcy obserwujących. Może się pochwalić liczbą 1726.

Ostatni wpis PO to zaproszenie na konferencję partii "Polska Wschodnia ma przyszłość!".

PSL nie ma na platformie Instagram oficjalnego konta.

Inne partie polityczne, pozaparlamentarne mają konta, które nie imponują liczbami. Partia Razem wypracowała obserwujących 1324. KORWiN nie przekracza dwustu pięćdziesięciu osób ją obserwujących.

Instagram powstał w 2010 roku. Jest to portal przeznaczony do publikacji zdjęć ,które za pomocą aplikacji mobilnej można edytować pod względem koloru i kadrowania. Pozwala też publikować krótkie materiały filmowe. W roku 2012 platformę zakupił Facebook, który od tego czasu zintegrował ją ze swoim portalem społecznościowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA